Documentaire bij de Vara : ''Het zondags zangcafe''

Tot de Tweede Wereldoorlog werden in de oude binnenstad van Amsterdam veel café chantants gehouden: muziek deed de armoede wat vergeten.
H
et Amsterdamse muziekcafé en restaurant 'Kapitein Zeppos' deed die traditie herleven. Waar ooit de nonnen van het Santa Clara Klooster hun gebeden prevelden, zijn de klanken te horen van amateur-muzikanten. Het etablissement 'Kapitein Zeppos' werd in 1987 opgericht door Bob van Buren die al langer van plan was om zijn baan te verruilen voor een leven in de muziek. De naam van het café baseerde hij op de naam van de hoofdrolspeler uit de gelijknamige Vlaamse jeugdserie uit de jaren '60. Aanvankelijk zong vooral het personeel, maar de formule sloeg dermate aan dat al snel meer mensen zich aanmeldden dan er konden optreden. Er werd uitgeweken naar theater Frascati waar iedere eerste zondag van de maand een café-chantant werd gehouden rond een bepaald thema. Eén keer per jaar, aan het einde van het seizoen, treden de zangers en zangeressen op in de grote zaal van Paradiso met the best of het afgelopen jaar.
Hans Polak volgde de amateur-zangers tijdens hun voorbereidingen: bij het uitzoeken van de muziek, de repetities thuis en in het theater, de schmink, en tijdens de gespannen momenten nét voor het optreden. Polak: "Het is heel boeiend om te zien dat zovelen gegrepen worden door de muziek. Mensen die elkaar helemaal niet kennen, maken er toch telkens weer een feest van. Alles draait om muziek en plezier maken."
'Het zondags zangcafé', vrijdag 30 juni 2006 om 15.00 uur bij de VARA op Nederland 1.