De nummer 1 van de 'NPO Radio 2 Top 2000' is bekend

Bohemian Rhapsody van Queen voert opnieuw de NPO Radio 2 Top 2000 aan. De klassieker, uitgebracht op 31 oktober 1975, bestaat vijftig jaar en stond de afgelopen maanden volop in de schijnwerpers vanwege dit jubileum.
Bohemian Rhapsody is voor de 22e keer de nummer één van de lijst der lijsten.
Piano Man van Billy Joel staat voor het eerst in de geschiedenis op de tweede plaats in de Top 2000. De hoogste notering tot nu toe was de derde plek, in 2018 en 2019. Hotel California van Eagles blijft stabiel op drie. Fix You van Coldplay daalt naar vier (vorig jaar twee). Roller Coaster van Danny Vera zakt één plaats, naar de vijfde plek.
Radar Love van Golden Earring staat op de negende plaats. Het nummer wist één keer eerder de top 10 te behalen: in 2021, het jaar waarin de Haagse band stopte. Toen stond Radar Love, geschreven door Barry Hay en de dit jaar overleden George Kooymans, op de zesde plek.
De top 10 van de 27e Top 2000 is zojuist op NPO Radio 2 bekendgemaakt en ziet er als volgt uit (positie vorig jaar tussen haakjes):
1 Bohemian Rhapsody - Queen (1)
2 Piano Man - Billy Joel (5)
3 Hotel California - Eagles (3)
4 Fix You - Coldplay (2)
5 Roller Coaster - Danny Vera (4)
6 Black - Pearl Jam (10)
7 Stairway To Heaven - Led Zeppelin (7)
8 Avond - Boudewijn de Groot (8)
9 Radar Love - Golden Earring (20)
10 Wish You Were Here - Pink Floyd (12)
Volledige lijst
De volledige lijst wordt maandag 15 december onthuld tussen 13.00 en 14.00 uur en is dan meteen te bekijken via nporadio2.nl. Dan vindt ook de uitreiking van de 'NPO Radio 2 Top 2000 Award' plaats. Vanaf woensdag 10 december 12.00 uur kunnen stemmers via staatieindetop2000.nl al zien of hun favorieten de lijst hebben gehaald.
Uitzending 'Top 2000'
De uitzending van de 'Top 2000' begint op woensdag 24 december om 23.00 uur op NPO 3 met een spectaculaire show. Bekende artiesten brengen in het tv-programma 'De Openingsshow van de Top 2000' (AVROTROS) op geheel eigen wijze een uur lang een eerbetoon aan de lijst der lijsten. Artiesten als Guus Meeuwis, RONDÉ, DeWolff, Douwe Bob, The Indien, Floor Jansen, Miss Montreal, Zoë Livay, Claudia de Breij en Eloi Youssef zorgen samen voor een onvergetelijke start met indrukwekkende covers uit de 'Top 2000'.
'Top 2000 Café'
Het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum is tijdens de uitzending van de lijst weer zeven dagen lang, 24 uur per dag fysiek en virtueel te bezoeken. De kaartverkoop voor live bezoek aan het Top 2000 Café start zaterdag 13 december om 10.00 uur via nporadio2.nl. Toegangsbewijzen zijn uitsluitend online verkrijgbaar. Publiek kan tijdens de uitzending van de lijst via de site van NPO Radio 2 videobellen om via tv-schermen aanwezig te zijn in het Top 2000 Café.
'NPO Radio 2 Top 2000'
De 'NPO Radio 2 Top 2000' is één van de grootste radio- en muziekevenementen van Nederland, waar jaarlijks circa 10 miljoen mensen naar kijken en luisteren. De lijst der lijsten wordt elk jaar samengesteld door het publiek. De 27e 'Top 2000' is te zien en te horen vanaf kerstavond 23.00 uur tot en met oudejaarsavond. De uitzending vanuit het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum is 24 uur per dag te volgen via NPO Radio 2, nporadio2.nl, NPO 1 extra en ’s nachts op NPO 3. De Openingsshow 'Top 2000' is van AVROTROS en de NTR verzorgt de televisie-uitzendingen 'Top 2000 Quiz', 'Top 2000: The Untold Stories' en 'Top 2000 a gogo'.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van de kerk naar 'The Voice': pastoorsdochter maakt indruk met haar stem én met een song in het Lingala
- Kijkcijfers: 27 en 28 februari & 1 maart 2026
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- Nieuw seizoen van 'Ugliest House in America' op HGTV
- Aandacht voor oogaandoeningen in 'Tijd voor MAX'
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- In maart op MTV: nieuw seizoen van 'The Challenge' en terugkeer van 'Ink Master: Redemption'
- Comedy Central warmt maart op met premières en publieksfavorieten
- Mr. Bean neemt Cartoonito over
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz
Kijktip van de dag

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.
'De Box', om 20.40 uur op VTM.



































