'De Bi-Kwestie': over identiteit, liefde en biseksualiteit

woensdag 29 april 2026

Wat betekent het om biseksueel te zijn in een wereld die vaak in hokjes denkt? In de documentaire 'De Bi-Kwestie' volgt regisseur Dennis Alink spoken-word artiest Zaïre Krieger in haar zoektocht naar identiteit, liefde en acceptatie.

In 'De Bi-Kwestie' onderzoekt Zaïre wat haar biseksualiteit voor haar betekent. Terwijl ze werkt aan een dichtbundel over deze innerlijke strijd, beweegt ze zich tussen verschillende werelden: haar vrienden, de ballroomscene, haar werk en haar familie. Overal gelden andere verwachtingen. Maar waar hoor je thuis als die werelden botsen en niet elk deel van jezelf wordt geaccepteerd?


De documentaire laat zien hoe biseksualiteit vaak onzichtbaar blijft en hoe lastig het is om je plek te vinden tussen verschillende identiteiten. Zaïre zoekt niet alleen naar erkenning in de buitenwereld, maar ook naar acceptatie binnen haar eigen familie, en in het bijzonder bij haar religieuze moeder.

Regisseur Dennis Alink benadert het onderwerp vanuit meerdere perspectieven: 'Het lastige aan biseksualiteit is dat er niet één verhaal is. Er zijn zoveel verschillende ervaringen en identiteiten. Juist daarom is het belangrijk dat we dit gesprek blijven voeren. Deze film is geen antwoord, maar een uitnodiging.'

Met 'De Bi-Kwestie' wordt er ruimte gegeven aan een perspectief dat nog te weinig zichtbaar is. De docu laat zien hoe complex en gelaagd biseksualiteit is, en hoe belangrijk het is om ruimte te maken voor die diversiteit.

'De Bi-Kwestie', donderdag 30 april om 21.20 uur op NPO 3 en op NPO Start.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.

'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:00
    Casper en Emma op jacht naar de schat
    04:55
    Geen uitzending
  • 09:25
    Open keuken met Sandra Bekkari
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:45
    Geen uitzending
    10:45
    Gladiators
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:25
    Geen uitzending
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:05
    Modern Family
    02:15
    Grey's Anatomy
  • 09:10
    Leverage: Redemption
    02:45
    Geen uitzending
  • 09:00
    Come Dine with Me: The Professionals
    02:05
    First on Scene
  • 09:00
    Snapped
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:23
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    Het Weekmenu
    02:15
    Meat Timon
  • 08:45
    Midsomer Murders
    02:10
    Bookish
  • 09:20
    Below Deck
    02:40
    Below Deck Sailing Yacht
  • 09:20
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:15
    Pieter Konijn
    02:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal