Belgacom-topman: 'Voetbalcontract niet meer zo belangrijk'

zaterdag 31 juli 2010

Wie zendt na juni 2011 de wedstrijden van het Belgische eersteklassevoetbal uit? Blijft Belgacom TV eigenaar van de uitzendrechten of zijn er kapers op de kust? Volgens Belgacom-topman Didier Bellens is het Belgisch voetbal veel minder belangrijk geworden voor zijn bedrijf.

Vorige maand kreeg Ivan De Witte, voorzitter van de Profliga, het officiële mandaat om opnieuw te onderhandelen over de uitzendrechten van het Belgisch voetbal. Voor het nieuwe contract worden gesprekken aangeknoopt met Belgacom, VOO, BeTV en Telenet. Maar topman Bellens verklaart dat zijn bedrijf nog niet onderhandeld heeft met de Profliga.

'Het voetbalcontract is veel minder belangrijk dan vroeger. Vijf jaar geleden hebben we iedereen verrast. We wilden via het voetbal klanten aantrekken, en er waren ook publicitaire redenen. We wilden toen tonen waar we technisch toe in staat waren, niet alleen aan de Belgische markt, maar aan de hele wereld.', aldus Didier Bellens.

Voor het huidige tv-contract wordt per seizoen 45 miljoen euro op tafel gelegd. Enige tijd terug liet Belgacom al weten dat die prijs te hoog is en zeker niet de inzet zal zijn voor de vernieuwing van zijn contract met de Profliga.

Belgacom TV heeft het Belgisch voetbal dan ook niet langer nodig voor de lancering van zijn digitaal tv-pakket.  'We gaan eerst kijken wat de positie van onze partners is, de VRT en de RTBF. Daarna kijken we naar de kwaliteit van de package. Maar daar zijn we nog ver van af', aldus Didier Bellens.

Bron: De Morgen



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Nieuw voetbalcontract 2009-2011

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Clips
  • 16:15
    Sporza: Circuit Franco-Belge
    18:25
    Un monde à part
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    Ongezien
  • 16:40
    Sara
    17:15
    Ze Zeggen Dat
  • 16:35
    My Kitchen Rules
    17:55
    De Planckaerts
  • 15:35
    The Addams Family
    17:20
    9-1-1
  • 16:50
    Stargate SG-1
    17:45
    All New Traffic Cops
  • 16:45
    Suits
    17:30
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 16:20
    Oogappels
    17:30
    Huizenjagers
  • 17:05
    Manifest
    18:00
    Fire Country
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:45
    Interior Design Masters
    17:55
    Hello Goodbye
  • 17:10
    A Murderer Upstairs
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:03
    Kan ik het ook?
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:10
    DIY
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Een jaar in de Alpen
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: China: Nature's Ancient Kingdom
  • 17:10
    Lucas etc.
    17:25
    De Dodelijkste 60