Wesley Sonck en Sergio Herman beleven een Armeense bromance in 'Sergio Over De Grens'

dinsdag 14 januari 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Sergio Herman reist samen met ex-profvoetballer en voetbalanalist Wesley Sonck naar Armenië. Een bergachtig land met een bewogen geschiedenis, maar met een avontuurlijke keuken, rijk aan invloeden vanuit de hele wereld.

Sergio en Wesley trotseren de ruige, adembenemende berglandschappen en trekken naar het culinaire hart van het land. Bij een Armeense familie bakken ze brood en barbecueën ze volgens traditionele technieken in een ondergrondse oven, ze genieten van aardappelen gegaard in koeienmest en proeven kaas die zelfs Sergio doet slikken: 'Dit is kaas voor gevorderden. Wow. Dit is hardcore, hoor.' Gelukkig spoelen de Armenen alles door met een flinke shot wodka. Of het nu de wodka is of de vele, onverwachte raakvlakken tussen Sergio en Wesley: de twee bouwen al snel een hechte band op. Hun bromance bereikt tegen wil en dank een hoogtepunt wanneer ze tijdens een nachtje wildkamperen een kleine tent delen: 'Daar kan je toch niet met twee in slapen? We gaan elkaar heel de nacht voelen.'


Een bijzonder openhartige Wesley neemt Sergio dan ook mee op een persoonlijke roadtrip doorheen zijn jeugd, privéleven en rijkgevulde voetbalcarrière. Wesley vertelt hoe een zware val van de trap in 2015, waarbij hij meerdere nekwervels brak, zijn kijk op het leven ingrijpend veranderde. Daarnaast blikt hij terug op zijn carrière als profvoetballer en geeft hij toe dat stoppen hem moeilijk viel: 'Dat is het grootste verlies in de passie die je hebt. Je doet wat je graag doet en plots zegt iemand: we gaan je geen contract meer geven, want je bent te oud. Toen heb ik gezegd: als dit het is, dan beslis ik zelf om te stoppen. Dat was niet makkelijk. Datgene wat je goed kan, mag je niet meer doen.'

Sergio en Wesley vinden heel wat raakvlakken wanneer ze hun ervaringen delen over het vaderschap, het verwerken van een scheiding, het vinden van een nieuwe liefde en het verlies van hun vader. Wesley blikt ook terug op zijn jeugd, die hij voor een groot deel in het café van zijn moeder doorbracht: 'Als tiener lag ik in mijn bed en speelde de jukebox volle bak. Ik heb stoelen door het raam zien vliegen, ik heb vechtpartijen gezien.' Op zijn negentiende besliste Wesley dat het welletjes was en ging hij alleen wonen, wat leidde tot een breuk met zijn moeder. Twintig jaar lang hadden ze geen contact, maar mede dankzij Wesley’s nieuwe liefde werd die jarenlange stilte tussen moeder en zoon recent doorbroken. 'Zij heeft wel een bepaalde impact. Ik heb haar gezegd: als je ooit bij mij weggaat, wil ik nooit nog een andere vrouw in huis', aldus Wesley over zijn kersverse vrouw Virginie.


'Sergio Over De Grens', woensdag 15 januari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.

Sergio Over De Grens op tv
Dinsdag 18 februari 2025 om 23u35  »
VTM
Sergio trekt met Bockie De Repper naar Andalusië, in het zuiden van Spanje. We leren Bockie op een andere manier kennen. Sergio en zijn gast blijken verrassend genoeg enorm veel gemeen te hebben.
Woensdag 19 februari 2025 om 20u40  »
VTM
Na de zeven inspirerende culinaire reizen van het afgelopen jaar, nodigt Sergio zijn boeiende gasten uit voor een reünie in Andalusië. Hij verwent hen met lokale specialiteiten en een menu geïnspireerd op hun verschillende unieke bestemmingen.
Donderdag 20 februari 2025 om 17u10  »
VTM
Na de zeven inspirerende culinaire reizen van het afgelopen jaar, nodigt Sergio zijn boeiende gasten uit voor een reünie in Andalusië. Hij verwent hen met lokale specialiteiten en een menu geïnspireerd op hun verschillende unieke bestemmingen.
Dinsdag 25 februari 2025 om 23u35  »
VTM
Na de zeven inspirerende culinaire reizen van het afgelopen jaar, nodigt Sergio zijn boeiende gasten uit voor een reünie in Andalusië. Hij verwent hen met lokale specialiteiten en een menu geïnspireerd op hun verschillende unieke bestemmingen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Expeditie Gooris in Australië op VTM2

Na een kort nachtje in Hervey Bay ontdekt de familie Gooris het indrukwekkende Fraser Island in een 4x4. Ze verkennen het eiland, baden in het legendarische Lake McKenzie en maken een tussenstop bij Australia Zoo. In Brisbane beleven ze de spanning van een rugbywedstrijd en verkennen ze de stad met een lokale gids.

'Expeditie Gooris in Australië', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Thuis
    01:00
    Villa Politica
  • 23:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:45
    Lift You Up
    01:25
    NYPD Blue
  • 22:55
    Schiphol Airport
    01:00
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 22:45
    Hummingbird
    01:40
    Geen uitzending
  • 20:00
    Premier League Darts
    01:45
    Geen uitzending
  • 23:15
    House
    01:05
    The X-Files
  • 23:50
    Bompa
    00:15
    The Flying Doctors
  • 22:35
    Big Brother
    01:15
    De Tafel van Gert
  • 23:55
    New Girl
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:40
    Mauve
    01:55
    Hawaii Five-0
  • 23:30
    Love It or List It
    01:45
    Extreme Food Phobics
  • 23:20
    CSI: Miami
    01:10
    Castle
  • 20:30
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 23:52
    Diy on wheels
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:55
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    01:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 23:05
    Dalziel and Pascoe
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 23:15
    NCIS
    01:15
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:50
    Eva
    01:15
    Bar Laat
  • 23:20
    Godvergeten
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 23:45
    Naar bed
    01:00
    AI Love