'Trafiek Axel': anabole steroïden aan de kassa van de fitness

Krijg je een kathedraal van een lichaam als je anabole steroïden neemt terwijl je traint in de fitness? Axel Daeseleire wil weten wat die illegale producten écht met je lichaam doen, behalve je spieren sneller doen groeien.
Hij volgt een valsspeler van bij het begin van zijn anabolenkuur: hoe gezond is hij nog na vier injecties met illegale producten?
Geen enkel verboden product lijkt zo gemakkelijk te verkrijgen als anabole steroïden, hormonen die je spieren sneller doen groeien. Axel Daeseleire koopt zijn spul voor een paar tientallen euro’s op gespecialiseerde websites. Maar tot zijn eigen verbazing is het spul zelfs te koop in een fitnesscentrum, aan de kassa via de uitbater: 'Steroïden? Mijn contact is helemaal te vertrouwen want hij heeft al heel veel anabolen verkocht. Je moet niet op het internet gaan zoeken want dat spul is niet altijd te vertrouwen'. Dealen in de fitness, het gebeurt.
Om te kunnen zien wat anabole steroïden met je lichaam doen, volgt Axel Jeroen, iemand die al heel intens traint in de fitness maar plots veel sneller méér spieren wil. Jeroen koopt dianabol en sustanon, zowat de populairste anabolen op de markt. 'Ik wil het één keer gedaan hebben, ik wil weten wat de steroïden met mijn lichaam doen en ik wil zien hoe snel ik vooruitga. Ik wil het gewoon proberen.'
Om te weten wat er in de producten zit die Jeroen wil innemen, laat Axel ze testen door de Leuvense professor en toxicoloog Jan Tytgat: 'We moeten echt waarschuwen, dit zijn niet zomaar snoepjes. Je krijgt er borstvorming van, je teelballen verkleinen en je wordt onvruchtbaar. Je lever zal er ook heel snel van afzien.' En toch gaat Jeroen ermee door, vier weken lang, één injectie per week.
Axel ziet dat Jeroen beter traint in de fitness en meer gewichten kan heffen maar niet zonder meer. Een bloedtest bij professor Guy T’Sjoen, hormonenspecialist van het UZ Gent, doet de fitnessdroom uiteenspatten. 'Je lever is verstoord, je teelballen produceren geen zaadcellen meer, je hebt te veel schadelijke cholesterol en je maakt veel te veel vrouwelijke hormonen aan'. Allemaal door de anabolen. De resultaten zinderen na bij Jeroen: 'Ik had wel verwacht dat er wat schade zou zijn aan mijn lichaam, maar niet dat het zo snel zo erg zou zijn. Ik schrik vooral dat mijn lever nu al beschadigd is.'
'Trafiek Axel: Axel koopt een lichaam', donderdag 21 maart om 20.35 uur op VIER.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe TLC-show '6000-lb Diaries' volgt mensen van meer dan 270 kg: kan Dr. Now het verschil maken?
- 'De Krokusquiz' is terug! Ontdek de 10 BV-teams die strijden voor de prijzentafel!
- Nieuw seizoen van 'Death in Paradise' maandag in première op BBC NL
- Deze gasten zie je in het nieuwe seizoen van 'Dit Was Het Nieuws'
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Seizoen 15 van 'Death in Paradise' te zien op BBC First
- Over deze onderwerpen heeft 'Radar' het maandag
- Maandag in 'Close Up': Zet 'm op, Isabella!
- 'Alles in orde!' houdt halt bij de familie Van Beeck
- Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi': 'Als dit bij u zou gebeuren, is het kot hier te klein!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box'
Kijktip van de dag

Advocate Kate McQuean krijgt doodsbedreigingen. Ze stapt naar de politie waar ze kan rekenen op de steun van detective Max Kirkpatrick. Hij besluit haar in veiligheid te brengen in een afgelegen motel, maar ook daar weten haar belagers haar te vinden. Zelfs de hulp van zijn collega-agenten en de FBI mag niet baten. Max vertrouwt niemand meer en neemt zelf de touwtjes in handen om Kate te redden.
'Fair Game', film uit 1995 met oa. Cindy Crawford, om 20.35 uur op VTM 4.



































