Terug bij VTM: 'Je Bent wat je Eet' (nieuwe afleveringen)

woensdag 25 januari 2006

Vanaf donderdag 26 januari 2006 neemt voedingsexpert en gezondheidscoach Sonja Kimpen in 'Je bent wat je eet' de kijker voor het 2de seizoen op rij mee op een turbulente en moedige reis naar een gezonde levensstijl.

I


n elke aflevering binden zwaarlijvigen de strijd aan met hun grootste vijand: overtollige kilo's en extreem foute eetgewoonten. Vastberaden confronteert Sonja Kimpen de veelvraten met hun onverstandig gedrag en de reële gezondheidsrisico's die eraan vasthangen. De grootste uitdaging van hun leven kondigt zich aan: in amper acht weken tijd de weg vinden naar een gezond, gelukkig en fit leven.

Sonja Kimpen heeft jaren ervaring op het gebied van voeding, beweging en mentale training. Zij gelooft dat amper acht weken volstaan om zelfs de meest hardleerse veelvraat op het gezonde pad te brengen. Haar recept: massa's vitamine– en vezelrijk voedsel, een flinke portie beweging, klare taal, en vooral… volharding. Want zij weet dat alles wat je in je mond stopt een effect heeft op je lichaam. Heel letterlijk: je bent wat je eet!


'Je bent wat je eet' op donderdag 26 januari 2006
In deze uitzonderlijke aflevering van 'Je bent wat je eet' gaat voedingsexpert en gezondheidscoach Sonja Kimpen opnieuw op bezoek bij Robert en Denise, bij Peggy en bij Klaas. Sonja toverde deze onvervalste veelvraten in het eerste seizoen van 'Je bent wat je eet' om tot absolute gezondheidsfreaks. Daarvoor gebruikte ze haar bekende middel: de bikkelharde confrontatie. En dat werkte! Na 8 weken waren de zwaarlijvigen van weleer in topvorm, vol levenslust, bruisend van energie en vast van plan om hun gezonde levensstijl vol te houden. We zijn nu een jaar later. Wat is er gebeurd met alle goeie intenties?

Eén jaar geleden was de 48-jarige Robert met zijn 173 kilogram een echt zwaargewicht. Hij was verslaafd aan koffie, romige sauzen en vet eten. De gevolgen dreigden hem fataal te worden. Robert had suikerziekte en ernstige slaapstoornissen. Zijn vrouw Denise woog 110 kilo en deed niets liever dan slapen. Ze sukkelde met opgezwollen handen en voeten en voelde zich de hele dag hondsmoe.

Eén jaar later bewijzen Robert en Denise met alle plezier dat ze de gezonde levensstijl van 'Je bent wat je eet' gemakkelijk hebben volgehouden. Meer zelfs: hun energieniveau is zo hoog dat ze hun nieuwe geluk met iedereen willen delen. Robert en Denise geven geregeld lezingen over de radicale veranderingen en voordelen die de gezonde levensstijl heeft opgebracht. Robert is intussen 55 kilo kwijt. Denise weegt nu 22 kilo minder dan een jaar geleden. Zij voelt zich opnieuw vrouwelijk en elegant. Robert is intussen sportverslaafd en slaapt als een roosje. Van zijn suikerziekte is hij af. Van zijn verbazing voor Sonja nog niet. Dat blijkt wanneer Sonja Kimpen per verrassing één van de lezingen bijwoont, die Robert en Denise geven.

Eén jaar geleden woog de 28-jarige Peggy 114 kilo. Hoewel zij er van droomde sexy en slank te zijn, ontpopte ze zich als een notoire frituurjunk. Ze kluste bij in de frituur om de hoek en speelde zelf ook elke dag een groot pak met saus naar binnen. En daar bleef het niet bij. Peggy's snoepkast was indrukwekkend, evenals haar stemmingswisselingen. Het botste onmiddellijk toen gezondheidscoach Sonja Kimpen vastberaden alle snoep en ongezonde troep uit de kasten haalde. De gezonde voeding die in de plaats kwam, kon bij Peggy hoegenaamd niet rekenen op applaus. Peggy had een grondige hekel aan alles wat onder de categorie 'groenten' valt.

Eén jaar later heeft Peggy haar eet- en leefgewoonten drastisch veranderd. En ze heeft een gezonde dochter op de wereld gezet. Zoë is twee maanden en krijgt uitsluitend borstvoeding en verse groentenpapjes te eten. Eén jaar na 'Je bent wat je eet', brengt Sonja weer een bezoek aan het gezin van Peggy. Om kennis te maken met de kleine Zoë, maar er is nóg een reden. Nu de baby er is, kan Peggy best wat gezondheidstips gebruiken.

Eén jaar geleden woog cafébaas Klaas een goeie 138 kilo. Zijn gewrichten kreunden onder dat gewicht. Zijn cholesterol en bloeddruk waren duizelingwekkend hoog. Klaas reageerde vol ongeloof toen Sonja hem vertelde dat hij zijn leven een volledig andere wending kon geven.

Eén jaar later ontmoeten we de nauwelijks herkenbare Klaas 'nieuwe stijl'. Klaas weegt nog amper 83 kilo. Hij eet gezond, leeft gezond, beweegt gezond, voelt zich gezond. Klaas showt graag met trendy kledij, die zijn gespierde torso accentueert. Hij is nog steeds cafébaas maar koestert nieuwe plannen in de nabije toekomst. 

'Je Bent Wat Je Eet', nieuwe afleveringen, vanaf donderdag 26 januari 2006 wekelijks om 20u35 bij VTM


 

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play5 logo

Na heel wat succes te hebben geboekt in haar jongere jaren, probeert de briljante 70-jarige Madeline Matlock met haar onpretentieuze gedrag nu een job te bemachtigen bij het prestigieuze advocatenkantoor Jacobson Moore.

'Matlock', om 22.15 uur op Play5.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:35
    Journaallus
    07:55
    De dokter Bea show
  • 01:25
    Nachtlus
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Zomerweekend
  • 23:35
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:30
    America's Funniest Home Videos
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    The Goldbergs
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    09:30
    Mijn tuin
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    The Rookie
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:45
    The Blacklist
  • 07:45
    Love Island
    13:55
    Hello Goodbye
  • 07:45
    Without a Trace
    13:15
    Accident, Suicide, or Murder
  • 04:09
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 05:37
    Leven als vakman
    08:00
    Knuffel Pop
  • 05:20
    De Smaaktoerist
    08:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 05:25
    Ghost Stories
    07:35
    Death in Paradise
  • 01:50
    First Dates Australia
    13:50
    Storage Wars
  • 02:15
    NOS Journaal
    07:25
    Erik Satie - Tussen de noten
  • 03:10
    Nieuwsuur
    08:05
    Petrus in het land
  • 01:10
    NPO Doc: De Surinaamse voetbaldroom
    12:22
    Zara en de magische kicksen