Nieuw bij Canvas: 'Meneer Doktoor'

vrijdag 16 oktober 2009

Canvas brengt voortaan iedere zaterdag 'Meneer Doktoor', een historische verhalenreeks over de maatschappelijke rol die huisdokters in de jaren '40 tot '60 speelden. Als bevoorrechte getuigen en vertrouwenspersonen voelden ze niet alleen de polsslag van hun patiënten, maar ook die van het privéleven, de gezinssituatie en de sociale verhoudingen in die tijd.

Aan de hand van gesprekken met tien huisdokters en archiefbeelden biedt Meneer Doktoor in acht thematische afleveringen en één aanvullend portret een unieke kijk op het dagelijkse leven in Vlaanderen in het midden van de 20ste eeuw. Via de verhalen van de tien dokters wordt de geschiedenis van de gewone mens in de jaren 1937 - 1964 verteld. De verhalen worden afgewisseld met archiefbeelden uit die periode die de anekdotiek van de verhalen overstijgen en ze kaderen in een globaal tijdsbeeld van toen.


Regisseur Peter Vandekerckhove baseerde zich voor deze televisieserie op zijn gelijknamige bestseller ‘Meneer Doktoor’. De televisiereeks maakte hij samen met regisseurs Arnout Hauben en Mik Cops.


Aflevering 1: De beginjaren
In het begin deden de meeste huisdokters hun huisbezoeken nog met de fiets. Geneesmiddelen hadden ze nauwelijks: behalve aspirine en hoestsiroop voorschrijven, konden ze weinig anders doen dan troost bieden. De huisdokter deed zowel bevallingen als kleine operaties, maar hij was ook biechtvader en financiële raadgever. De mensen hadden een blind vertrouwen in hun huisdokter: hij was 'Meneer Doktoor'.

'Meneer Doktoor', zaterdag 17 oktober om 20.40 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Het tv-najaar van 2009

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:25
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:20
    VRT NWS laat
  • 21:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:00
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Fire
    00:05
    The Good Doctor
  • 22:35
    The Boss
    00:15
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:40
    Vantage Point
    00:20
    How I Met Your Mother
  • 22:55
    Amy Winehouse: Live at Shepherd's Bush Empire
  • 23:15
    ER
    00:00
    Suits
  • 23:05
    Nonkel Jef
    23:40
    Keeping Up Appearances
  • 23:10
    Stukken van mensen
    00:10
    Oogappels
  • 23:35
    Modern Family
    00:05
    Fire Country
  • 23:30
    Blue Bloods
    01:30
    Highway Thru Hell
  • 23:25
    Hello Goodbye NL
    00:20
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:45
    The Rookie
  • 23:34
    Trends Doc
    00:01
    Herhalingslus
  • 23:29
    Zo doe je het!
    23:55
    5-voor-12
  • 23:30
    Becoming Meewis
    00:10
    Meat Timon
  • 23:00
    Wild Cherry
    00:00
    Death in Paradise
  • 23:15
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:10
    Scrubs
  • 21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 23:35
    De Joodse wereld: De Stam
    00:35
    De Nachtzoen
  • 21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    00:00
    Dertigers