Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing

Na de Antwerpse druggebruikers en Colombiaanse huurmoordenaar, knoopt Eric Goens nu het gesprek aan met een Limburgse ex-drugsbaron. De man was 20 jaar lang een belangrijke spilfiguur in de internationale drugshandel.
In 2017 liep hij tegen de lamp en werd zijn jarenlange misdaadcarrière beëindigd. Hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar wegens handel in drugs, criminele bendevorming en wapenbezit. Nu doet hij zijn boekje open over onder andere drugslozing: 'Je hebt duizenden manieren om drugsafval te dumpen: in de beek of rechtstreeks in de riool, maar ook via een gat in een camionette. Dan wordt er een gat in de vloer gemaakt, staat er een vat van 10.000 liter in, wordt dat open geprikt en dan begin je rond te rijden. Alles voor het geld.' Het is frappant hoe onschuldig een rondrijdend busje ’s nachts kan lijken, terwijl het in werkelijkheid duizend liter van de meest gore en giftige drugsafvalstoffen op de openbare weg loost.
'Een aantal keer heb ik geweld moeten gebruiken, soms zelfs veel. Ik heb een paar keer moeten schieten, eens een stukje oor moeten afsnijden en een fles zuur naar iemand gegooid. Je moet een soort handtekening zetten en duidelijk maken dat als ze je bestelen, dat ze problemen krijgen. Ik sliep met een pistool onder mijn kussen. Moest ik de deur horen, zou ik al schietend naar buiten lopen. Je wordt helemaal zot', aldus ex-drugsbaron Harry.
Goens trekt mee op patrouille met de Federale Gerechtelijke politie van Limburg. Ze rijden richting een illegale stortplaats. Eens aangekomen treffen ze een zwart uitgeslagen stuk bos aan, waar een sterke chemische geur hangt. 'Om één kubieke meter grond te saneren, kost het zo’n €100 tot €300. In het verleden hebben we ook al lozingen gehad in maïsvelden. Zo bestaat de kans dat het in de voedselketen van bijvoorbeeld runderen terechtkomt, waardoor het uiteindelijk op ons bord verschijnt. Daar staan we niet bij stil, de impact van drugslozingen is gigantisch groot', zegt de Limburgse Federale Gerechtelijke Politie.
Zo’n honderd kilometer verderop, in Bergen Op Zoom is de aangerichte schade nog een pak groter. In een natuurgebied op de grens tussen België en Nederland werd de grootste drugsdumping van Europa aangetroffen. Jarenlang werd er chemisch afval gedropt, afkomstig van een cocaïne-wasserij. De stoffen drongen diep door tot in de grond, waardoor meer dan 4.000 kubieke meter grond moest worden afgegraven. Dat zegt Erik De Jonge, boswachter in het gebied: 'Op het domein was een cocaïne-wasserij gevestigd: een soort drugslabo waar ze de cocaïne uit hun dragermateriaal halen zoals karton, textiel of kool. Er is een chemisch proces voor nodig en daar komen allerlei chemicaliën vrij waar ze van af moeten. De giftige stoffen breken niet af in de bodem en een beetje verderop wordt drinkwater uit de grond gehaald. De werken kosten meer dan 2 miljoen euro en de lozing heeft enorme schade aangericht aan het bos en het grondwater. Het lijk wel een enorme bominslag.'
'Dealen Met Coke', woensdag 21 januari vanaf 21.15 uur bij Play.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mensen die stotteren, verkeersslachtoffers en personen met OCD: Philippe Geubels zoekt getuigen voor vierde seizoen van 'Taboe'
- Streamz Original ‘Putain’ wint de Ha! van HUMO 2025
- Suzy Hendrikx, pionier van VTM Nieuws, overleden
- KRO-NCRV maakt thema 'The Passion 2026' bekend en opent inschrijvingen voor kruisdragers
- Mis niets van de Olympische Winterspelen Milaan Cortina bij Sporza
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.
'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.



































