De finale van Het Verstand Van Vlaanderen

Op vrijdag 4 november 2005 brengt VTM om 20.25 uur de grote finale van Het Verstan Van Vlaanderen met als inzet de titel "Het Verstand Van Vlaanderen", de trofee en de computer.
oektocht naar "Het Verstand Van Vlaanderen" is in een beslissende fase gekomen. De afgelopen zes weken maakten in totaal 72 bollebozen uit het laatste jaar van het basisonderwijs hun opwachting in deze kennisquiz. Stuk voor stuk bewezen ze dat het verstand niet noodzakelijk met de jaren komt en allemaal lieten ze hun hersencellen hard werken om een plaatsje te veroveren in de grote finale die vanavond wordt uitgezonden.
De twaalf kandidaten die zijn doorgestoten naar deze grote finale van "Het Verstand Van Vlaanderen" zijn:
- Virgil Nimmegeers uit Bellem heeft als specialiteit "Pinguïns" en weet nog niet wat hij later wil worden.
- Chloë Guidi uit Dendermonde heeft als specialiteit "Louis Braille" en wil later lerares wiskunde worden.
- Jasper Van Loy uit Oevel-Westerlo heeft als specialiteit "Marc De Bel" en wil later drummer worden.
- Dina Marinus uit Waterloo heeft als specialiteit "Lord Of The Rings" en wil later actrice worden.
- Michiel Van De Gucht uit Ternat heeft als specialiteit "de wereldkaart" en wil later cartograaf worden.
- Christine Burghardt uit Nieuwerkerken heeft als specialiteit "Nicaragua" en wil later kinderarts worden.
- Thomas Buys uit Baal heeft als specialiteit "Sven Nys" en wil later architect worden.
- Karen Janssens uit Kapellen heeft als specialiteit "Annie M.G. Schmidt" en wil later kinderarts worden.
- Rik Vanhoof uit Ramsel heeft als specialiteit "Landdieren van Antarctica" en wil later sportjournalist worden.
- Dennis Geleyn uit Kieldrecht heeft als specialiteit "Gorki" en wil later iets met de computer gaan doen.
- Alix Vandeweyer uit Hasselt heeft als specialiteit "William Shakespeare" en wil later lerares Engels worden.
- Jef Van Hoeck uit Reet heeft als specialiteit "Kapitein Zeppos" en wil later wetenschapper worden.
Deze vijf meisjes en zeven jongens zijn zonder meer aan mekaar gewaagd en hebben allemaal hun zinnen gezet op de titel "Het Verstand Van Vlaanderen", de trofee én de computer.
De inzet is hoog. De kinderen beseffen dat zeer goed en ze hebben zich dan ook extra voorbereid. Verschillende onder hen hebben samen met mama of papa "codebrekers" geoefend en anderen hebben extra boeken gelezen over hun specialiteit.
Net zoals bij de voorrondes loopt de weg naar de titel van "Het Verstand Van Vlaanderen" over drie spelrondes. In de eerste ronde test Koen Wauters de brede algemene kennis van de kandidaten en serveert hij tien meerkeuzevragen. In de tweede spelronde komt het er voor de meisjes en jongens op aan om een categorie te kiezen, die het dichtst aanleunt bij hun interesses. En in de laatste spelronde kunnen de drie kandidaten die nog in de running zijn echt voluit gaan, want dan hebben ze zelf in handen of ze vragen over hun specialiteit voorgeschoteld krijgen.
'Het Verstand Van Vlaanderen', vrijdag 4 november om 20.20 uur op VTM.