De bende van Wim in Dublin

dinsdag 27 december 2005

De Bende heeft de grens met de Ierse Republiek overgestoken. Ze zijn beland in het land van Dublin, Guiness en het totale rookverbod in de horeca.

W


im, Jean en Michiel gaan langs bij een bijzondere Ierse bevolkingsgroep: de Tinkers, een soort inheemse zigeuners die in caravans leven. Rondreizen doen ze eigenlijk niet meer, ze hebben een permanent kamp opgeslagen en leven in hecht familieverband. De Bende heeft een afspraak met die Ier die in Vlaanderen populairder was dan waar ook ter wereld: singer-songwriter Luka Bloom. Hij ontvangt hen in zijn huis op de buiten. Ze praten over België, drinken en muziek. De grote schilder Francis Bacon wordt in Dublin als een heilige vereerd. Zijn studio werd op archeologische wijze millimeter per millimeter uit mekaar gehaald en in al zijn chaos hier in Dublin gereconstrueerd. Ierland is ook het land van de grote toneelschrijver Thomas Beckett, die naar verluidt zelfs de groene heuvels onveilig maakte met zijn motorfiets. Een ideale gelegenheid voor de drie bendeleden om ergens langs die route te wachten op Godot. De reis langs de noordwestrand van Europa zit erop. In de havenstad Cork schepen de drie motards in. Cargoschepen houden duizenden vrachtwagens met containers van de weg... en voor een keer ook onze Bende. Michiel, Wim en Jean krijgen de uitzonderlijke toelating om de reis tussen Ierland en Spanje mee te maken met de volledig Poolse bemanning aan boord van de Tor Belgia.

'De Bende Van Wim', vrijdag 30 devember om 20.45 uur op Canvas. 

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Recht op recht
    15:00
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:30
    Kaatje en de emoties
    14:35
    Bing
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:40
    Stukken van mensen
    14:45
    Oogappels
  • 13:45
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:35
    SkyMed
  • 14:00
    The First 48
    14:55
    Seal Team
  • 14:30
    DIY
    14:55
    First on Scene
  • 13:50
    Killer at the Crime Scene
    14:45
    Snapped
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 14:28
    De kunstenaar
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:20
    De Smaaktoerist
    14:50
    Chris Cooks Cymru
  • 13:55
    Death in Paradise
    15:00
    Murdoch Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 14:30
    NOS Journaal
    16:00
    De reünie
  • 14:00
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
    15:05
    Kook mee met MAX
  • 14:25
    Molmans
    14:35
    De Smurfen