Bo Coolsaet dit weekend in 'Ontroerend Goed' op Actua-TV

'Ontroerend Goed', het vastgoedprogramma van Actua-TV in presentatie van Marlène de Wouters, neemt ons deze week mee naar Wuustwezel. Daar worden we ontvangen op het domein van Bo Coolsaet, bekend als arts en uroloog maar ook als auteur van de bestseller 'Het Penseel van de Liefde', een boek dat in liefst zestien talen werd vertaald en dat baanbrekend was voor het doorbreken van het taboe rond de mannelijke, volgens sommigen macho, sexualiteit.
Het domein van Bo Coolsaet luistert naar de naam D’Uylenburgh, een naam die het dankt aan de bekende dichter Maurice Gilliams, destijds een vriend aan huis. De sneeuw geeft het geheel een apart karakter. Telkens wanneer je je omdraait zie je bij wijze van spreken een ander huis. Het interieur van het ruime landhuis wordt overheerst door een combinatie van open haarden, huiselijke warmte, unieke kunstwerken en persoonlijke toetsen. Onmiskenbaar in huis aanwezig is Hugo Claus, een andere vriend des huizes. De inspiratie was hier wederzijds. De ezel van Coolsaet inspireerde Claus tot een gedicht met de volgende aanzet:
Deze ezel heet Ambroos.
Hij drentelt langs hond en lam.
Tussen zijn saffraangele tanden zit een halve
boterham, ambrosia.
Coolsaet is niet enkel een innemende persoonlijkheid, hij is ook een bevlogen spreker die op een onbevangen en open manier ingaat op menselijke problemen rond intimiteit, relaties, frustraties en affectie. Een van zijn boeken luistert naar de titel 'De magie van de moederschoot'. Dat brengt ons bij de moeder-kind relatie. En Bo Coolsaet illustreert dit met een erg persoonlijk verhaal.
Liefde, affectie en relaties zijn ook tekenend voor de maatschappij waarin we leven. En ook daar durft Coolsaet spijkers met koppen te slaan. 'Mannen die hun vrouwen 'gebruiken' of in bepaalde religies een vrouw als minderwaardig beschouwen, kennen de liefde niet.', zo stelt hij boudweg.
'Ontroerend Goed' met Bo Coolsaet, zaterdag 23 januari om 12.00 uur op Actua-TV, daarna te herbekijken in de carrousel. Vanaf volgende week is het programma opvraagbaar in Actua+, het video-on-demand kanaal van Actua-TV.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Margriet Hermans binnenkort te zien in nieuw seizoen van ‘De Verraders’
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































