'Telefacts Crime' laat zien hoe criminelen verhoord worden

woensdag 25 januari 2012

Hoe verhoor je een zware crimineel? De ondervragers van Marc Dutroux, van Andras en Agnes Pandy en van Hans Van Themsche vertellen hoe zij hun verhoren hebben aangepakt en hoe de verdachten uiteindelijk door de knieën zijn gegaan. Sinds 1 januari van dit jaar krijgen alle verdachten van ernstige feiten het recht om hun advocaat te zien, voor het eerste verhoor begint.

Verandert dat nu iets aan de manier van ondervragen? Niet zo heel veel, zeggen deze ondervragers, want verhoren is vooral een kwestie van mensenkennis, vertrouwen en respect uitstralen en natuurlijk de juiste vragen stellen. Dat was vroeger zo en dat is nog altijd het geval.


'Toen Marc Dutroux in de zomer van 1996 werd opgepakt als verdachte van de verdwijning van Laetitia Delhez, was het de eerste keer dat ik hem zag', vertelt Michel Demoulin, destijds hoofd van het onderzoek. 'Ik wilde hem eerst doorgronden en vond al snel zijn achillespees: zijn ijdelheid. Door daar op in te spelen kon ik hem stap voor stap in een hoek dringen tot hij niet meer terug kon.' Van bij het tweede verhoor op 15 augustus ging Dutroux over tot bekentenissen: 'ik ga u niet één, maar twee meisjes geven', zei Dutroux. Dezelfde dag haalden de speurders Laetitia Delhez en Sabine Dardenne levend uit de verborgen kelderruimte van zijn huis in Marcinelle.

In dezelfde periode beet ook de gerechtelijke politie zich vast in het verdwijningsdossier van de familie van de Hongaarse dominee Pandy. François Monsieur ondervroeg dochter Agnes over de verdwijning van al haar familieleden. Monsieur: 'Ik val nooit met de deur in huis. Ik heb lang met haar gepraat om haar vertrouwen te winnen. Maar op een bepaald moment zei ik: ik geloof geen snars van wat je allemaal vertelt.Ik weet dat er meer aan de hand is.' Monsieur keek haar indringend aan en zei: 'Neem je handtas, loop eens rond het gebouw en denk er eens goed over na. Toen ze terug kwam zei Agnes: 'mijnheer, wat ik je nu ga vertellen, dat heb je nog nooit gehoord.' En dat was de bekentenis van Agnes Pandy.

'Telefacts Crime', donderdag 26 januari om 23.05 uur op vtm. Herhaling op zondag 29 januari om 17.00 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:55
    Komen Eten
    13:40
    Stukken van mensen
  • 12:55
    NCIS
    13:45
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 13:05
    Blue Bloods
    14:00
    The First 48
  • 12:55
    Botched
    13:45
    It's Aperotime Somewhere in the World
  • 12:15
    A Murderer Upstairs
    13:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:00
    Z-Extra
    13:25
    Herhalingslus
  • 13:16
    Kan ik het ook?
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Lekker Messy - Weekmenu
    13:50
    De Zomerkeuken
  • 13:00
    Hudson & Rex
    13:55
    Death in Paradise
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 13:20
    Bak mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:15
    De vrouwen van ..
    14:00
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
  • 13:10
    Biff and Chip
    13:22
    Zin in Zappelin