Dan toch goed nieuws! 'Neighbours' ('Buren') gaat verder op Play5!

Binnen enkele weken is het definitief afgelopen met 'Neighbours' ('Buren') op VTM 2. Na 37 jaar kwam er een einde aan de serie, om na enkele maanden geherlanceerd te worden via streamingdienst Freevee.
VTM 2 gaf aan niet geinteresseerd te zijn om de rechten voor de nieuwe serie aan te kopen en dus dreigde het einde van de iconische soap in Vlaanderen. Fans maakten zich op voor een definitief afscheid, maar zo ver komt het dus niet. 'Neighbours' gaat gewoon verder... op Play5! Dat schrijft Het Laatste Nieuws.
Op 1 februari wordt op VTM 2 de laatste aflevering van het lopende seizoen uitgezonden op VTM 2. Enkele dagen later, op maandag 5 februari gaat de serie gewoon verder op Play5. Play Media heeft de soap opgepikt en voorziet Vlaanderen vanaf dan van de nieuwste avonturen in de iconische Ramsay Street.
De uitdaging is alvast groot, want toen door besparingen de ooit immens populaire soap van VRT naar VTM 2 verhuisde door besparingen, kolfde de fanbasis gestaag af. Het moet gezegd, aan de Medialaan werd 'Neighbours' gauw een 'opvulsel'. Van een vaste stek rond 17.45 uur werd de serie steeds vroeger op de dag geprogrammeerd. Tegenwoordig zie je de avonturen van de Australische buren vlak na de middag. En dat heeft de ooit zo populaire sooap geen goed gedaan. Toch is het goed nieuws dat 'Neighbours' door een Vlaamse zender wordt opgepikt. De die hards zullen daar alleen maar tevreden mee zijn.
'Neighbours' begon in 1986 en werd vanaf 1988 uitgezonden op de toenmalige BRT. De soap was een instant succes en had een uitgebreide fanbasis in Vlaanderen. Jarenlang werd 'Neighbours' in de vooravond uitgezonden op Eén (nu VRT 1). Door besparingen werd de serie afgestoten en nam VTM 2 de serie over waarna de reeks heel snel stiefmoederlijk werd behandeld en steeds vroeger op de dag werd uitgezonden. Hierdoor vonden steeds minder fans de weg terug naar Ramsay Street.
In thuisland Australië werd de reeks stopgezet nadat de grootste geldschieter, tv-zender Five, de geldkraan dichtdraaide. Freevee, een streamingdienst onder de paraplu van Amazon, pikte de soap weer op en gaf de serie een nieuw elan. Het was lang onzeker of de reeks nog zou verder gaan in Vlaanderen. VTM 2 gaf heel snel te kennen dat de soap bij hen zou stoppen. Play5 is nu echter op de kar gespongen en houdt de soap in leven. Vanaf 5 februari kan je weer verder kijken naar de avonturen van je favoriete buren 'down under'.
Uiteraard volgen we bij TVvisie dit hele verhaal verder op en kan je blijven genieten van onze wekelijkse previews. 'Neighbours' blijft dus in Vlaanderen en voor alle fans is dit fantastisch nieuws!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: 'Neighbours': afscheid van een iconische soap!
volledig dossier- Nu écht over en uit voor 'Neighbours'
- Dan toch goed nieuws! 'Neighbours' ('Buren') gaat verder op Play5!
- Dan toch geen nieuwe 'Neighbours' meer in Vlaanderen
- Dan toch nieuw seizoen van populaire Australische soap 'Neighbours'
- Kijkcijfers: Allerlaatste aflevering van 'Neighbours' trekt miljoenenpubliek
- 'Neighbours' kondigt finaleweek aan met feestelijke trailer
- Op deze datum valt het doek over 'Neighbours'!
- It's a wrap! Opnames van 'Neighbours' zitten erop
- Laatste opnames ooit voor 'Neighbours' in volle gang
- Bevestigd! Populaire soap 'Neighbours' stopt definitief in juni 2022
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Plots duikt hij weer op: Gunther Levi keert terug naar 'Familie'
- Nog exact 1 week tot de seizoensfinale van 'Thuis': wat moet je weten?
- Kijkcijfers: donderdag 18 juni 2026
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Familie' - FINALEWEEK!
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Zomer bij Nostalgie: ex-Miss België Ellen Petri en treinconducteur Kristof nemen je mee op reis
- 'FM op 5' zaterdag over de Hoogmis van het Zuiden
- Luistercijfers! Qmusic zet succesverhaal verder en behoudt toppositie
- TOP groeit bij alle doelgroepen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
Kijktip van de dag

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.
'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.




































