'Super/Man: The Christopher Reeve Story' op HBO Max

'Super/Man: The Christopher Reeve Story' geregisseerd door Ian Bonhôte ('McQueen') en Peter Ettedgui ('McQueen'), is vanaf zondag 8 december te zien op HBO Max.
De door critici geprezen film beleefde zijn wereldpremière op het Sundance Film Festival eerder dit jaar en won onlangs zes Critics Choice Documentary Awards.
Na een ingrijpend ongeluk zette Christopher Reeve door en gebruikte zijn roem om over hoop te spreken en onze perceptie van verlamming te veranderen. Dit alles terwijl hij tegelijkertijd een toegewijde activist, acteur en filmmaker, toegewijde vader en liefhebbende echtgenoot van Dana Reeve, het kloppende hart van de familie, bleef.
'Super/Man: The Christopher Reeve Story' beschrijft zijn persoonlijke en professionele leven voor en na het bijna fatale paardrijongeval in 1995 waardoor hij vanaf zijn nek verlamd raakte. De film maakt gebruik van Reeve's eigen woorden, evenals intieme inbreng van zijn naaste familieleden en vrienden, om een rijk, genuanceerd portret te schetsen van een man die weigerde zich te laten definiëren door zijn lichamelijke situatie en die bewees dat je geen legging en cape nodig hebt om een held te zijn.
Nadat hij quadriplegisch was geworden, gebruikte Reeve zijn reputatie als Superman om medisch onderzoek te financieren via zijn stichting, initiatieven te creëren om de levens van gehandicapten over de hele wereld te verbeteren en werd zo een charismatische leider en onvermoeibare pleitbezorger. Hij zette zijn carrière in de filmwereld voor en achter de camera gewoon verder en wijdde zich aan zijn geliefde vrouw Dana en zijn drie kinderen. Dana zorgde heldhaftig voor Reeve en na zijn dood op 52-jarige leeftijd bleef ze toegewijd aan zijn stichting, maar stierf slechts 17 maanden later tragisch genoeg aan longkanker. De stichting werd op de eerste verjaardag van haar dood omgedoopt tot Christopher & Dana Reeve Foundation.
Geïllustreerd met een veelvoud aan filmfragmenten van Reeve als Superman, evenals zijn andere rollen en de films die hij regisseerde, inclusief nooit eerder vertoonde, intieme homemovies en een buitengewone schat aan persoonlijk archiefmateriaal; bevat de film ook uitgebreide interviews met Reeve's kinderen, broer, zijn eerste vrouw Gaye Exton en Hollywoodcollega's zoals Susan Sarandon en Glenn Close. De film bevat ook uitgebreide archiefbeelden met zijn beste vriend en klasgenoot van Juilliard Robin Williams, die samen met zijn vrouw Marcia een constante bron van steun was voor Reeve en zijn familie.
Een ontroerend en filmisch verhaal van moed en doorzettingsvermogen, triomf en tragedie, liefde en toewijding. Deze documentaire vertelt het opmerkelijke verhaal van een man die niet alleen een bovennatuurlijke held op het scherm belichaamde, maar door zijn toewijding en uithoudingsvermogen een echte held en symbool van hoop werd voor zijn vrouw, zijn familie en de miljoenen mensen die hij in zijn leven raakte.
Deelnemers: Kinderen Matthew Reeve, Alexandra Reeve Givens en Will Reeve; acteurs Susan Sarandon, Glenn Close, Jeff Daniels en Whoopi Goldberg; halfbroer Kevin Johnson; vriend Michael Manganiello; 'Superman'-producer Pierre Spengler; en voormalig minister van Buitenlandse Zaken John Kerry. De film bevat ook archiefbeelden van zijn vrouw Dana Reeve, vader Franklin Reeve, regisseur Richard Donner en moeder Barbara Johnson.
'Super/Man: The Christopher Reeve Story' is vanaf zondag 8 december te zien op HBO Max.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Talpa scherpt strategie aan en verandert topstructuur
- Pickx+ viert Lifetime Achievement Award Axelle Red
- Otto-Jan Ham en Gloria Monserez zoeken enthousiaste jongeren voor gloednieuw programma
- Kijkcijfers: woensdag 4 februari 2026
- Wijzigingen bij 'Holland's Got Talent': nieuwe samenwerking en andere presentatoren
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.
'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.



































