MNM geeft minister Crevits lift met truck

maandag 30 april 2012

Vanmorgen trakteerde radiozender MNM Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare werken Hilde Crevits op een ritje met een truck. Op die manier kon de minister met eigen ogen zien wat de problemen zijn waarmee Vlaamse truckers dagelijks te kampen hebben. Na afloop maakte de minister alvast beloftes voor vrachtwagenchauffeurs in Vlaanderen.

Radiozender MNM gaf minister Hilde Crevits vanmorgen een lift met een truck van haar huis in Torhout tot aan haar kabinet in Brussel. Het was vrachtwagenchauffeur en MNM- luisteraar Emanuel Lano die eind januari in een MNM-uitzending vanuit de Tank Terminal langs de E17 in Lokeren vertelde dat hij graag eens een ritje wilde maken met de minister.


Het langverwachte ritje kwam er vanmorgen. Omstreeks zeven uur pikten trucker Emanuel en MNM-dj Eva Daeleman minister Crevits op in Torhout, waar ze woont. Vervolgens ging het richting Brussel, naar het kabinet van de minister. Tijdens de rit praatten Eva, Emanuel en de minister over thema’s zoals rij- en rusttijden, hoffelijkheid in het verkeer en parkeergelegenheid voor grote trucks. In de studio werd Eva vervangen door truckster Nathalie, die samen met Peter Van de Veire 'De Grote Trucker Van de Veire Ochtendshow' presenteerde.

Na afloop was minister Crevits heel enthousiast over haar lift.

Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare werken Hilde Crevits: 'Het was een heel positieve ervaring. De eerste keer dat ik live kon ondervinden waar truckers dagelijks mee te maken hebben. Ik heb trouwens heel veel respect voor de truckchauffeurs. Je rijdt met een heel lange vrachtwagen en je moet met alle soorten verkeer rekening houden, auto’s die plots voorbijkomen. Het is van belang heel koelbloedig zijn en op tijd je rust te nemen.'

Hilde Crevits wil meer en schonere parkeerplaatsen voor truckers
Tijdens de uitzending vanmorgen vertelde minister Crevits dat ze een hoop voordelen voor truckers wil doorvoeren. Zo wil ze onder andere meer parkeerplaatsen en opknapbeurten aan de sanitaire voorzieningen op die stopplaatsen voorzien.

Hilde Crevits: 'Het zou moeten lukken om tegen 2014 meer dan 350 extra plaatsen te maken. Bovendien liggen sommige parkeerterreinen, zoals de douaneposten in Rekkem en Postel, er vaak vies en vuil bij. Er is daar weinig of geen sanitair. Daar wil ik fatsoenlijke voorzieningen laten maken.'

Ook wilt minister Crevits samenzitten met de gps-operatoren om tot betere afspraken te komen voor vrachtwagenchauffeurs. Vanmorgen liep het namelijk even mis toen de gps de truck van Emanuel bijna liet vastrijden in de kleine straatjes van Torhout.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



MNM

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    VRT NWS laat
    23:37
    Eurodreams
  • 23:22
    Het weer
    23:25
    De Verrekijkers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:20
    Chicago Fire
    00:20
    The Good Doctor
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    00:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:45
    The Huntsman: Winter's War
  • 23:10
    Arcade Fire - Live at Earl's Court: The Reflektor Tapes
  • 22:35
    ER
    00:10
    Suits
  • 22:25
    Airwolf
    23:25
    Nonkel Jef
  • 22:15
    Blind Gekocht
    23:45
    Kopen Of Slopen?
  • 23:00
    Friends
    23:30
    Modern Family
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:10
    Highway Thru Hell
  • 22:35
    Huizenjagers
    23:35
    Hello Goodbye NL
  • 23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:50
    The Rookie
  • 23:13
    Z-Beurs
    23:26
    Trends Doc
  • 23:14
    Hallo Roger
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Becoming Meewis
    23:50
    Meat Timon
  • 23:05
    Wild Cherry
    00:10
    Death in Paradise
  • 22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:20
    Scrubs
  • 23:15
    NOS Journaal Laat
    23:40
    Ons Droomproject in Wales
  • 23:15
    De Joodse wereld: Een dappere Joodse jongen
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:20
    Generatie gebed - wat bezielt GenZ
    00:25
    Dertigers