Nieuwe aflevering van 'True Crime Belgium: De DNA-doorbraak' op Streamz

woensdag 19 juni 2024
Streamz, het streamingplatform van Telenet en DPG Media

Elke maand neemt 'True Crime Belgium' een nieuw misdaadverhaal onder de loep. De nieuwste aflevering vertelt over de seriemoordenaar Stephaan Du Lion.

In 2018 wordt hij opgepakt voor de moord in 1992 op Ariane Mazijn in Antwerpen. Hij bleef dertig jaar buiten schot totdat een DNA-afname voor een doorbraak in het onderzoek zorgde. Een tijd waarin DNA onderzoek nog niet evident was. Zijn DNA bleek nog met andere moorden te matchen waardoor de politie nog drie andere cold cases kon sluiten. Du Lion misbruikte zijn beroep als glazenwasser om dicht tot bij die vrouwen te komen.



Na een veroordeling tot zes maanden cel voor een inbraak in 2015 bij zijn vorige werkgever moest Du Lion als veroordeelde DNA afstaan. Dat DNA kon gelinkt worden aan een spermaspoor dat werd teruggevonden op het dijbeen van Ariane. Du Lion ging na enig aarzelen over tot bekentenis van verkrachting, steekwonden toedienen en wurging met het snoer van de zonnebank.

Daarna legt hij nog een tweede en derde verklaring af waarbij hij nog drie andere moorden op vrouwen in Antwerpen en omgeving tussen 1992 en 1997 bekende. In 1993 verkrachtte hij Lutgarda Bogaerts en wurgde haar met de snelbinder van een fiets. Maria Van Den Reeck wurgde hij in 1994 met het snoer van een krultang. In 1997 bracht hij Eve Poppe verschillende snij-en steekwonden toe, verkrachtte haar en wurgde haar met een touw.

De haren die bewaard werden tijdens het onderzoek op de lakens van Eve leverden een positieve DNA-match op. Zijn bekentenissen onthullen plots drie andere cold cases met een omvangrijk tijdsverloop. Bijna dertig jaar kwam hij er dus mee weg. Het hof van assisen van Antwerpen veroordeelt seriemoordenaar Stephaan Du Lion op 15 februari 2023 dan ook tot levenslang voor viervoudige moord. ​

‘True Crime Belgium’ is een crime docureeks met Belgische misdaadverhalen, waarvan de harde realiteit de fictie overtreft. Als kijker zit je op de eerste rij: de makers konden op journalistieke wijze de hand leggen op authentiek gerechtelijk foto- en videomateriaal dat voor het eerst zal getoond worden in deze reeks.

'True Crime Belgium' is een productie van Lecter Scripted & Docu voor Streamz en Play Media. Aimée Van Meensel is de showrunner. De nieuwe aflevering 'True Crime Belgium: De DNA-Doorbraak' is vanaf donderdag 20 juni 2024 te zien op Streamz. Later op Play4.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play5 logo

Na heel wat succes te hebben geboekt in haar jongere jaren, probeert de briljante 70-jarige Madeline Matlock met haar onpretentieuze gedrag nu een job te bemachtigen bij het prestigieuze advocatenkantoor Jacobson Moore.

'Matlock', om 22.15 uur op Play5.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:35
    Journaallus
    07:55
    De dokter Bea show
  • 01:25
    Nachtlus
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Zomerweekend
  • 23:35
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:30
    America's Funniest Home Videos
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    The Goldbergs
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:05
    Geen uitzending
    09:30
    Mijn tuin
  • 02:30
    Geen uitzending
    08:00
    The Rookie
  • 03:25
    Geen uitzending
    07:45
    The Blacklist
  • 07:45
    Love Island
    13:55
    Hello Goodbye
  • 07:45
    Without a Trace
    13:15
    Accident, Suicide, or Murder
  • 04:09
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 04:40
    Roger
    08:00
    Knuffel Pop
  • 04:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    08:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 04:40
    All Creatures Great and Small
    07:35
    Death in Paradise
  • 01:50
    First Dates Australia
    13:50
    Storage Wars
  • 02:15
    NOS Journaal
    07:25
    Erik Satie - Tussen de noten
  • 03:10
    Nieuwsuur
    08:05
    Petrus in het land
  • 01:10
    NPO Doc: De Surinaamse voetbaldroom
    12:22
    Zara en de magische kicksen