Natuurdocumentaire 'Terug in het Wild' met Menno Bentveld

zaterdag 15 februari 2020

De Europese natuur is groots en majestueus. Diezelfde natuur zit ook zwaar in de problemen en wij mensen hebben daar een groot aandeel in.

Maar op dit moment wordt er in heel Europa hard gewerkt om die schade te herstellen. Op initiatief van de Ierse televisie keken acht Europese omroepen naar de reddingsoperaties in hun land. Zo ontstond 'Terug in het Wild' – over dieren die door de mensen werden verdreven en met behulp van diezelfde mens weer zijn teruggekeerd.


In 'Terug in het Wild' laat Menno Bentveld zien dat de mens in staat is om de schade aan de natuur te herstellen. De wolf heeft in Italië na eeuwen zijn oorspronkelijke leefomgeving terug en nestelt zelfs op 10 km van Rome. In Ierland is de rode wouw terug van weggeweest en in Noord Spanje is de bruine beer weer overal te zien. Dit resultaat kon alleen worden behaald dankzij de inzet van natuurbeschermers en met steun van de bevolking. Op die manier zijn ook de Zwitserse gems, de Sloveense lynx en de Roemeense landschildpad weer terug in hun natuurlijke leefomgeving. In Nederland zwemt de bever na 150 jaar op talloze plaatsen weer rond. In een tijd waarin we worden geconfronteerd met sombere berichten over de teloorgang van de natuur, staan we als mens niet machteloos. Met de juiste inzet is natuurherstel zeker een optie.

Menno Bentveld 'Ik vind het enorm hoopvol om te zien dat werken aan onze natuur zijn vruchten afwerpt. Een prachtig voorbeeld daarvan is de bever. Ooit bejaagd en uitgestorven en nu alweer jaren een vast onderdeel van onze Nederlandse natuur. Zodra je hem ziet zwemmen besef je dat het heel bijzonder is om zulke grote zoogdieren in ons midden te hebben.'

'Terug in het Wild', zondag 16 februari om 19.40 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'B&B Zoekt Lief' - Jos (VTM)

Op Corsica maakt er een nieuwe man zijn opwachting in de B&B van Greet. In Frankrijk gaan Kurt en Joeri op date en daar is Vincent niet echt blij mee. Intussen wil Linda gastheer Jos in Zuid-Afrika aanspreken over zijn gedrag.

'B&B Zoekt Lief', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Kijk uit
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:05
    Un beau matin
    22:20
    The Corridors of Power
  • 16:05
    Molang
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 01:00
    Geen uitzending
    22:30
    Telefacts Zomer
  • 01:40
    Gladiators
    22:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 01:30
    Geen uitzending
    23:05
    Te bepalen
  • 00:55
    Geen uitzending
    22:10
    Foute Vrienden Australië
  • 12:15
    Sturm der Liebe
    22:15
    Suits
  • 18:05
    Sturm der Liebe
    22:20
    Walker, Texas Ranger
  • 05:00
    Geen uitzending
    22:30
    Vermist
  • 04:55
    Geen uitzending
    22:45
    So Help Me Todd
  • 05:00
    Geen uitzending
    22:25
    Rabbit Hole
  • 01:55
    Geen uitzending
    22:25
    Huizenjagers
  • 05:00
    Geen uitzending
    22:20
    Without a Trace
  • 23:41
    CEO van mijn leven
    22:26
    Z-Nieuws
  • 21:47
    De tip
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:10
    De Sterrenkaart
    21:55
    De Wereldkeuken
  • 05:30
    Black Ops
    21:55
    Father Brown
  • 01:15
    The Equalizer
    22:45
    Station 19
  • 01:50
    NOS Journaal
    22:20
    Goedenavond Nederland
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    22:10
    Vietnam, de wording van een land
  • 07:50
    Waffel de wonderhond
    22:20
    Dertigers