Telenet en vtm halen voetbalcontract binnen

vrijdag 10 juni 2011

De strijd om de uitzendrechten van het Belgische voetval is beslecht. Telenet heeft het felbegeerde voetbalcontract kunnen afsnoepen van zijn concurrent Belgacom. Het Mechelse mediabedrijf betaalt hiervoor 55,2 miljoen euro per seizoen, een recordbedrag in het Belgisch voetbal.

Telenet heeft in partnership met VOO, RTBF en VMMa geboden. Voor productie van de televisieuitzendingen zal Telenet beroep doen op Studio A.  'Onze klanten hebben ons herhaaldelijk aangegeven dat zij het toch erg op prijs zouden stellen als ook Telenet het Belgisch voetbal zou kunnen uitzenden', beklemtoont Duco Sickinghe, CEO van Telenet, in een persbericht.


De VMMa mag hierdoor vanaf volgend seizoen de samenvattingen uitzenden. Topman Peter Quaghebeur liet vanmiddag al weten dat de samenvattingen op vtm een plaats in het programmaschema krijgen. Hoeveel de VMMa hiervoor betaald heeft, is niet bekend.

Telenet heeft in totaal vijf loten gekocht. Alleen het derde lot blijft in handen van Belgacom. In de praktijk betekent dit dat Telenet via PRIME Sport elke speeldag drie topwedtrijden live op het scherm brengt en dat de vijf andere wedstrijden gebracht zullen worden door Belgacom.

Voor Belgacom is dit een opdoffer van formaat. De telecomreus had de rechten de voorbije jaren in zijn bezit en kon hiermee zijn digitale televisie lanceren in Vlaanderen.  Een andere verliezer zijn de voetbalfans die momenteel klant zijn bij BelgacomTV. Zij zullen een digibox van Telenet in huis moeten halen om het Belgisch voetbal te kunnen volgen.

Via een persbericht laat Belgacom weten verrast te zijn door de beslissing van de Profleague. Belgacom kondigt aan zijn abonnementsformule heel binnenkort aan te passen aan de nieuwe situatie.

Grote winnaar is natuurlijk de Proleague. De eersteklasclubs halen in totaal 166 miljoen euro binnen. Belgacom betaalde voor het huidige contact 'slechts' 44,7 miljoen euro. Dit betekent dat de voetbalclubs jaarlijks meer dan 10 miljoen euro extra ontvangen.

In een eerste reactie is de VMMa zeer tevreden over de beslissing van de Proleague. Zoals gezegd krijgen de samenvattingen een plaats op vtm, terwijl de rechtstreeks machten van de Champions League bij 2BE blijven. Voor vtm is het binnenhalen van de samenvattingen een grote investering. De zender zal zijn sportredactie opnieuw moeten versterken.

Bron: Deredactie/Destandaard.be


DOSSIER: Voetbalcontract 2011-2014 naar Telenet

volledig dossier
vtm

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Na een persoonlijk verlies krijgt Michael Banks bezoek van de raadselachtige Mary Poppins. Door haar unieke magische vaardigheden, en met de hulp van haar vriend Jack, helpt ze het gezin om de vreugde en bewondering in hun leven te herontdekken.

'Mary Poppins Returns', film uit 2018 met oa. Emily Blunt, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:57
    Athleticus Urban Games
    22:20
    VRT NWS laat
  • 23:35
    Domina
    23:30
    Het weer (laat)
  • 23:45
    Geen uitzending
    23:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 16:30
    America's Funniest Home Videos
  • 01:30
    Geen uitzending
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    The Goldbergs
    22:25
    Te bepalen
  • 01:15
    Geen uitzending
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The X-Files
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    SOS Piet
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:35
    Geen uitzending
    23:25
    Geubels en de Belgen
  • 04:55
    Geen uitzending
    22:00
    NCIS
  • 07:15
    NCIS: Los Angeles
    23:35
    In Time
  • 07:45
    Love Island
    22:05
    Naked Attraction
  • 07:45
    Without a Trace
    22:15
    Poisoned Love: The Stacey Castor Story
  • 01:07
    CEO van mijn leven
    00:07
    Herhalingslus
  • 03:35
    Mijn tuin
    22:00
    Classics 55
  • 15:30
    Open Vuur
    22:25
    De Smaaktoerist
  • 02:05
    Rosemary and Thyme
    22:00
    Miss Scarlet
  • 01:50
    First Dates Australia
    22:35
    Lie to Me
  • 09:45
    TV Monument
    23:08
    NOS Sport: EURO 2025
  • 01:10
    Nieuwsuur
    22:10
    Vigil
  • 01:10
    NPO Doc: De Surinaamse voetbaldroom
    22:05
    Bride Flight