Nieuwe zender Exqi start dit najaar

zondag 2 augustus 2009

Alfacam-topman Gabriel Fehervari gaf dit weekend een uitgebreid interview aan De Standaard. Daaruit blijkt dat de plannen voor de nieuwe generalistische zender Exqi ver gevorderd zijn. Eind deze maand zou bekend worden wanneer de nieuwe zender start en hoe het er allemaal gaat uitzien. Verwacht wordt dat Exqi in de loop van de herfst de uitzendingen start.

De a

mbitie van Gabriel Fehervari, CEO van Alfacam, het moederbedrijf van Exqi, is niet gering. Hij wil de grote zenders Eén en vtm naar de kroon steken. Hij moet dit doen met (veel) minder geld, maar zoekt zijn heil in het 360°-model. televisie, radio, print, online... Het telt allemaal mee.

De plannen van Fehervari bestaan al langer. Maar Telenet, exploitant van het volledige Vlaamse kabelnetwerk, lag dwars. Zij wilen Exqi niet op hun analoge kabel toelaten. Daar zou nu verandering in gekomen zijn. Al hoor je van Fehervari nog geen bevestiging. 'We hebben in april van vorig jaar de gesprekken met Telenet aangevat. De algemene zender moet op de analoge kabel komen om het economisch haalbaar te maken. De rest van onze zenders: Exqi Sport en Exqi Culture kunnen gemakkelijk digitaal blijven. Het zelfde geldt voor de nog op te richten Exqi Life en Exqi News', aldus Fehervari in De Standaard.

Het doelpubliek waarop Exqi mikt blijkt heel breed te zijn. Maar voor 'soaps en domme spelletjes' moet je niet bij Exqi zijn. 'We schuiven vier waarden naar voor: individualiteit, groepsgevoel, duurzaamheid (liefdadigheidsprogramma's) en sowieso een positieve aanpak.'

Daarnaast is er ook nog radio. Exqi nam onlangs radiozender Be One over. Een zeer kleine zender op de Vlaamse radiokaart. 'Het gaat om de frequenties. En we gaan nog frequenties bijkopen. Zo gaan we Exqi radio uitbouwen', zegt Gabriel Fehervari.

Het volledige interview met Gabriel Fehervari kan je nalezen op de website van De Standaard.

Bron: standaard.be


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: EXQI Plus: de nieuwe zender van Alfacam

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Lentebeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:00
    De mini's
  • 11:45
    Familie
    12:20
    Sara
  • 11:45
    Project Runway
    12:40
    My Kitchen Rules
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:10
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:30
    Huizenjagers
  • 11:50
    FBI: International
    12:45
    NCIS
  • 12:00
    Highway Thru Hell
    12:55
    Blue Bloods
  • 11:15
    Next Level Chef
    12:10
    Chateau Meiland: En Route
  • 12:00
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
    13:30
    Killer at the Crime Scene
  • 09:25
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 11:49
    Tooldokter
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 11:50
    Meat Timon
    12:25
    Foodies & The City
  • 12:00
    Ghosts
    13:10
    Hudson & Rex
  • 12:00
    Grey's Anatomy
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Ongehoord Nieuws
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 11:55
    Jojo & Ouma
    12:05
    Simon