Het Jaaroverzicht van TV-Visie: augustus 2009

zondag 27 december 2009

Augustus is traditioneel de maand waarin de meeste tv-zenders mondjesmaat hun plannen voor het (belangrijke) najaar bekend maken. Ook in 2009 was dat niet anders. Zo zou vtm zwaar inzetten op vernieuwing, terwijl Eén de traditionele kanonnen in stelling zette. Het meest verrassende dit najaar bij VT4 zou de nieuwe zenderlook worden. Een terugblik op augustus 2009.

De achtste maand van 2009 begon al meteen met slecht nieuws. Acteur Jos Kennis, Jacobus uit de BRT-serie 'Jacobus en Corneel', verwisselde het tijdige met het eeuwige. Marcel Vanthilt was er dan weer rotsvast van overtuigd dat ook actrice Dora Van der Groen al in de eeuwige jachtvelden rondzwierf. Er kwamen excuses aan te pas. De kranige dame weigerde echter zelf op de lapsus te reageren.


En nog meer leed voor Vanthilt. Want hij kreeg samen met Stany Crets de wind van voren toen in zijn programma 'Villa Vanthilt' de zwangerschap van Karen van K3 werd verklapt. Het bleek later om een geënsceneerde verspreking te gaan. Ook journaliste Goedele Wachters kreeg het zwaar te verduren, van de minister van Justitie dan nog wel.

Het waren in augustus ook woelige tijden voor onze BV's. Zo bereikte ons het nieuws dat presentatrice Ann Van Elsen een rib had gebroken. Al snel bleek er echter iets helemaal anders aan de hand. Later kwam ook actrice Maaike Cafmeyer met groot nieuws op de proppen. De familie Pfaff kwam ook weer in het oog van een storm terecht.

Ivan Heylen trok in augustus door Amerika voor jongerenzender GUNKtv. Die roadmovie zorgde zelfs voor ophef bij de entourage van tennisster Kim Clijsters. Ondertussen blijft vtm de 'Hit the Road'-flop verdedigen.

In augustus 2009 ook nogal wat 'contractnieuws'. Walter Grootaers zag zijn exclusiviteitscontract bij vtm stopgezet worden en ook voor Elke Vanelderen waren bij vtm geen plannen meer. De blonde presentatrice zocht dus andere oorden op. Het exclusiviteitscontract van Hans Otten bij VT4 werd dan weer verlengd en Niels Destadsbader kreeg een job aangeboden als wrapper op Ketnet. Jacques Vermeire bleef stevig onder contract bij vtm, maar zou toch (éénmalig) opduiken in het nieuwe seizoen van 'FC De Kampioenen'. De populaire Eén-sitcom bleef trouwens in de maag gesplitst zitten met het afgevoerde filmplan.

En op pensioen in augustus 2009: VRT-filmkenner Roel Van Bambost.

Maar in augustus zetten alle tv-zenders traditioneel hun beste beentje voor om zoveel mogelijk kijkers voor het najaar te lokken. In Gent werd de nieuwe vtm-serie 'Code 37' aan de pers voorgesteld. En daar was TV-Visie bij. VT4 pakte dan weer uit met een opgefriste zenderlook en wilde vooral haar Vlaamse karakter hiermee benadrukken. Grootste vernieuwing vanuit Zaventem: de programmering van 'Huizenjacht' en 'Komen Eten' op weekdagen.

2BE en vtm stonden vol vertrouwen aan de start van het nieuwe televisieseizoen. En vtm was maar wat trots dat ze een Brits succesformat naar Vlaanderen hadden kunnen halen. Maar vtm begon ook vroeger dan anders aan het nieuwe tv-seizoen. Daar zat K3 voor iets tussen. Eén kondigde nog aan dat er geen vervolg meer kwam op Yasmine's programma 'Zo Is Er Maar Eén'.

Kabelexploitant Telenet kondigde in augustus een verruiming van het zenderaanbod aan. Vooral het Alfacam-project EXQI sprong daarbij in het oog. GUNKtv wilde vanaf september fors uitbreiden en vrouwenzender Vitaya blies tien kaarsjes uit.

Maandag 28 december: september 2009

Heb jij hét programma van 2009 gezien? Laat het ons weten!


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Het jaaroverzicht van TV-Visie: 2009

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:50
    Sporza: WK Voetbal Vrouwen Kwalificatie 2027
    20:00
    Terzake
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:40
    Home and Away
    19:10
    Blind getrouwd: Australië
  • 18:35
    Home Economics
    19:05
    The Simpsons
  • 18:40
    All New Traffic Cops
    20:35
    United 93
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Blind Gekocht
    19:20
    De Container Cup
  • 18:50
    The Rookie
    19:45
    FBI: International
  • 18:40
    Storage Wars
    19:40
    Highway Thru Hell
  • 18:45
    Next Level Chef
    19:40
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:45
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:48
    Zo doe je het!
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:45
    Open Vuur
    19:30
    De Sterrenkaart
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Bloed, zweet en tranen
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    Goed Verhaal
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal