Gloednieuw bij vtm op dinsdag: 'Stille Weldoeners'

In 'Stille Weldoeners' laten miljonairs van bij ons hun villa, auto's en creditcards achter om een geheim leven te leiden in één van de achterbuurten van een Vlaamse stad. Hun missie is duidelijk: ze zetten zich in als vrijwilliger, zodat ze 'on the field' kunnen ervaren welke projecten hun hulp het meest nodig hebben. Aan het einde van hun undercover-verblijf onthullen ze hun echte identiteit en beslissen ze aan welke doelen ze een stuk van hun rijkdom geven.
De kijker maakt eerst kennis met de leefwereld en het succes van de ‘Stille Weldoeners’. Hoe ze hun fortuin hebben verdiend, hoe ze leven, wat geld voor hen betekent en waarom ze de missie aangaan om in het geheim als vrijwilliger aan de slag te gaan in een achtergestelde wijk.
Feit is dat hun nieuwe leven confronterend is. De miljonairs moeten overleven met een paar euro per dag. Ze gaan ook op zoek naar organisaties waar ze als vrijwilligers werken. Dat kan bij daklozen zijn, straafboefjes, mindervalide kinderen, enz. Via dat vrijwilligerswerk trachten ze te achterhalen wie hun hulp echt kan gebruiken en welke projecten hun hulp het meest verdienen. En op korte tijd raken de ‘Stille Weldoeners’ emotioneel betrokken bij hun situatie en die van de mensen die ze helpen.
Bij het einde van hun geheime missie maken de ‘Stille Weldoeners’ een hartverscheurende keuze. Ze moeten beslissen aan wie ze een deel van hun fortuin weggeven. Dan pas onthullen ze hun echte identiteit. ‘Stille Weldoeners’ verandert op een positieve manier het leven van vele mensen, niet in het minst dat van de miljonairs.
Aflevering 1:
In de eerste aflevering gaat top-interieurarchitecte Lud Verhelst, die samen met haar man ook internationale bouwprojecten ontwikkelt, undercover in haar geboortestad Kortrijk. Verhelst laat haar verbluffend exclusieve villa achter zich en neemt haar intrek in een klein arbeidershuisje in één van de meest achtergebleven buurten van Kortrijk. De stad van haar jeugd straalt rijkdom en grandeur uit. Nu ontmoet Lud vooral armoede en verval. Die confrontatie is schokkend. Maar Lud heeft een missie: ze gaat werken als vrijwilligster bij de allerarmsten en bij mensen die hulpbehoevend zijn. Op die manier wil ze te weten komen wie haar steun het best kan gebruiken. Uiteindelijk staat Lud voor de hartverscheurende keuze om te beslissen aan wie ze een deel van haar fortuin geeft. Dan onthult ‘Stille Weldoener’ Lud ook haar echte identiteit.
'Stille Weldoeners', dinsdag 3 november 2009 om 22.00 uur op vtm.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Married At First Sight'-bruid laat man achter bij het altaar
- Kijkcijfers: dinsdag 21 april 2026
- Fred van Leer deze zomer terug bij TLC met nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- 'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- 'Meldpunt Actueel' over zelfbeschikking bij het levenseinde
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.
'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.




































