'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning

Na een keiharde selectie is de Top 20 van 'So You Think You Can Dance' bekend. Emma, Femke, Kato, Nanami, Noortje, Britt, D'Junelle, Daxia, May, Priscilla, Dré, Misha, Noah, Puya, Ronan, Bengt, Damiano, Daniel, Joshua en Ryan maken zich klaar voor hun allergrootste test: de eerste studioshow.
Maar lang genieten zit er niet in, want drie van hen moeten de wedstrijd al na deze eerste show verlaten. De kandidaten moeten hun vertrouwde solo’s inruilen voor uitdagende duo-performances. Nieuwe stijlen, onbekende partners en een kritisch livepubliek maken deze vuurdoop zenuwslopend. Onder het toeziend oog van juryleden Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares strijdt de Top 20 voor de ultieme bekroning: de titel van beste danser van de Lage Landen en een felbegeerd ticket naar Los Angeles voor een intensieve Dance Camp bij de absolute wereldtop.
De show opent met een visueel spektakel: een groepsdans van hoofdchoreografen Shiobian en Floris. 'Mijn hart ging tekeer, ik was hier niet klaar voor', reageert Dan Karaty. Daarna is het tijd voor de eerste tien dansers – Joshua (uit Amsterdam), Femke (uit Wevelgem), Priscilla (uit Zaandam), Ronan (uit Geraardsbergen), Puya (uit Wetteren), Daxia (uit Rotterdam), Nanami (uit Antwerpen), Bengt (uit Arnhem), Noah (uit Marke) en May (uit Rotterdam) – om hun plek in de competitie te verdedigen. Waar ze tijdens de audities nog volledig op hun eigen stijl konden vertrouwen, moeten ze nu plots leren vertrouwen op iemand anders. 'Partnering is een vak apart. We gaan zien wie de chemie kan overbrengen en wie die extra laag toevoegt', vertelt Nora. Alleen én samen moeten ze zich bewijzen. Van explosieve hiphop met gevaarlijke tricks tot een breekbare contemporary waarin de dansers elkaar letterlijk moeten dragen, en een razendsnelle jive met een verraderlijk attribuut... De vraag die boven elke choreografie hangt: wie vindt de klik en wie komt zichzelf tegen?
Maar ondanks de euforie van de eerste show hangt de schaduw van de eliminatie onverbiddelijk over de studio. Want hoe spectaculair de performances ook zijn, niet iedereen kan blijven. Slechts twee duo’s zijn na hun optreden meteen zeker van een plaats in de volgende studioshow. Voor de anderen wacht het meest zenuwslopende moment van de avond: de allesbeslissende Dance For Your Life. In die solo krijgen de dansers nog één laatste kans om te tonen waarom ze hier thuishoren. Uiteindelijk vallen drie van hen af. En die loodzware beslissing rust niet alleen op de schouders van de jury. In het publiek zitten ook honderd onafhankelijke dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen, die mee mogen stemmen op hun favoriete danser. Hun stem kan het verschil maken tussen blijven dromen… of onmiddellijk afscheid nemen.
Eerste studioshow nu al te bekijken met VTM GO+ en op zondag 26 april om 19.55 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een tripje naar de supermarkt en bebloede vingers: 'Kotmadam Sarafian' heeft meteen haar handen vol
- Kijkcijfers: 28, 29 & 30 augustus 2026
- Kijkcijfers: 26 en 27 augustus 2026
- 'De Mutti's' zijn terug: Dina Tersago en co. delen opnieuw herkenbare verhalen over het moederschap
- Sporzajournaliste Tess Elst kijkt uit naar eerste kindje
- Alienbaby’s, onverklaarbare implantaten & bigfoots in 'Axel Terug Naar Amerika'
- 'Ik heb het schijt aan tradities': Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd'
- Ontdek alles wat Cartoonito in september voor je in petto heeft
- Duik vanaf september het nieuwe schooljaar in met Cartoon Network
- Dit serveren Disney Channel & Disney Jr. in september
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Arnout Hauben start zijn gloednieuwe wandeltocht aan de woeste Atlantische kust. Hij ontmoet er roeiers van wie de sport onlosmakelijk verbonden is met de historische walvisvaart en voelt meteen het vurige Baskische verlangen naar onafhankelijkheid.
'Dwars door de Pyreneeën', om 20.50 uur op VRT 1.



































