Canvas wil met 'Plat Préféré' Hitler niet vermenselijken

zaterdag 25 oktober 2008

Het artikel in het tijdschrift Joods Actueel zorgde de afgelopen week voor de nodige opschudding. In dat artikel verklaarde de vereniging van Belgische politieke gevangenen verbolgen te zijn over de banalisering van Hitlers daden door het lievelingseten van Hitler klaar te maken in het Canvas-programma 'Plat Préféré'. Na de ophef verklaarde de VRT dat het niet de bedoeling is om de Duitse oorlogsmisdadiger te vermenselijken.

'


Plat Préféré' is het Canvas-programma waarin Jeroen Meus elke week het lievelingseten van een bekend persoon klaarmaakt. In de uitzending van 28 oktober is dit de lievelingskost van Adolf Hitler. In een reactie benadrukt de zender dat Canvas de voorbije tien jaar de kijkers voldoende heeft geïnformeerd over de verschrikkelijke daden die Hitler beging tijdens de Tweede Wereldoorlog.

Bij de VRT beseft men dat de culinaire achtergrond van Hitler als onderwerp heel wat onbeduidender is dan de thema's die aan bod komen in de meeste andere documentaires over de dictator. Toch is het niet de bedoeling om Hitler hier te vermenselijken. Zo zal in de inleiding van het programma Jeroen Meus benadrukken dat Hitler geen gewoon man was.

De luxueuze schranspartijen in Kehlstein tijdens de Tweede Wereldoorlog worden in die zin duidelijk in perspectief geplaatst. Tegen de achtergrond van het lijden tijdens de oorlog wordt de schrijnende immoraliteit ervan precies benadrukt. Het onderstreept het totale gebrek aan normbesef van de betrokkenen.

Mochten er kijkers aanstoot nemen aan de uitzending of zich geschokt zouden voelen door de inhoud van het programma, wat het tegengestelde is wat met de uitzending bedoeld wordt, dan wenst Canvas zich bij voorbaat te verontschuldigen. (Bron: De Morgen)

LEES OOK: Opschudding rond Hitler-aflevering van 'Plat Préféré' 

DOSSIER: Rel rond 'Hitler'-aflevering 'Plat Préféré' (Canvas)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Milo 2025 Camille (Milo)

Milo baalt dat ze haar moeder niet heeft kunnen spreken. Oskar komt kijken naar Milo's optreden en het klikt meteen tussen de twee. Liam wil Milo verrassen en besluit om naar haar optreden te gaan. Sofia vraagt zich intussen nerveus af waarom Noah nog niks van zich heeft laten horen.

'Milo', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: WK Volleybal Mannen 2025
    06:00
    In bed met Olly
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:30
    Sisters
    05:50
    Geen uitzending
  • 15:30
    NYPD Blue
    02:40
    Geen uitzending
  • 15:30
    B&B zoekt Lief NL
    03:25
    Geen uitzending
  • 15:00
    Walk the Line
    06:00
    Qmusic
  • 16:25
    Stargate Atlantis
    07:00
    Willy
  • 15:35
    Destination Christmas
    05:20
    Always and Forever Christmas
  • 16:15
    Home Improvement
    06:00
    Joe
  • 15:40
    De Tafel van Tine
    03:00
    Geen uitzending
  • 16:10
    Grey's Anatomy
  • 15:35
    SurrealEstate
    02:20
    Geen uitzending
  • 15:40
    Property Brothers
    02:35
    The Sex Clinic
  • 15:55
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:22
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 16:05
    Streetfood
    02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 15:30
    Father Brown
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 16:00
    Below Deck Down Under
    02:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 16:15
    Ongehoord Nieuws
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 16:30
    Per Seconde Wijzer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 16:10
    Peperbollen
    02:30
    Gezond of gelul?