15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?

donderdag 12 maart 2026
Foto: VTM - © DPG Media 2026

Meer dan tien jaar nadat de iconische introtune voor het laatst weerklonk bij VTM, keert 'So You Think You Can Dance' nu zondag 15 maart eindelijk terug. En met die comeback komt er nog iemand terug naar het podium: Pommelien (BE, uit Balen).

Vijftien jaar geleden stond ze als 13-jarige al eens op het podium. 'We waren toen eigenlijk nog te jong, maar we zagen het vooral als een leuke ervaring', vertelt ze. Nu waagt ze opnieuw haar kans, dit keer voor écht. 'Ik heb even getwijfeld, want je legt jezelf helemaal bloot. Maar ondertussen heb ik veel meer mijn eigen stijl gevonden, wat experimenteler.' Wordt ze herkend door jurylid Dan Karaty? En belangrijker: kan ze hem én de rest van de jury overtuigen om door te stoten?



Tijdens de audities laten juryleden Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares meteen verstaan dat goed niet goed genoeg is. 'De lat ligt hoger, dans blijft evolueren met de dag. Er is een wereld van verschil met 10 jaar geleden', waarschuwen ze. Met één nummer krijgen de kandidaten de kans om hun talent te tonen. Wie drie keer een ‘ja’ krijgt, mag door naar de callbacks. Maar wie ook maar één ‘nee’ krijgt, valt onverbiddelijk af. Voor tien kandidaten ligt er een extra grote kans klaar: een golden ticket. Daarmee slaan ze de callbacks over en mogen ze meteen door naar de studioshows.

Met breakdancers die de zwaartekracht trotseren, dansers die jazz nog hipper maken en hiphop-artiesten die de ondergrondse scene aan het licht brengen, wordt meteen duidelijk: de competitie is groter dan ooit. Maar wie van deze hongerige talenten weet de veeleisende jury te overtuigen? 'So You Think You Can Dance' is vanaf 15 maart elke zondagavond te zien bij VTM en op VTM GO. Voor wie niet kan wachten is er nog extra goed nieuws: na elke auditieaflevering is de volgende exclusief in preview te bekijken met VTM GO+.

Deze talenten wagen hun kans tijdens de eerste auditieaflevering van 'So You Think You Can Dance':

Amarachi (26) werd geboren in Nigeria en groeide op in Ghana. Als homoseksuele man zocht hij een veilige plek om zichzelf te kunnen zijn en kwam hij terecht in België. Vandaag woont hij in Brussel en combineert hij zijn job met zijn passie voor dans. Zijn stijl is vrij, energiek en moeilijk in één hokje te plaatsen. Veel van zijn techniek leerde hij via YouTube, waarna hij zich verder ontwikkelde via workshops in onder meer Madrid.

De eeneiige tweeling Amelie en Charlotte (19) uit Zwijndrecht delen al van jongs af aan hun passie voor dans. Ze begonnen allebei op hun vijfde en ontwikkelden zich in verschillende stijlen, van hiphop en latin tot afro en commercial. Samen namen ze deel aan wedstrijden en stonden ze als achtergronddanseressen op het podium bij dragqueen Selina Pearl, onder meer op de Gentse Feesten. Vandaag trainen ze nog steeds intensief en blijven ze elkaar uitdagen om als danseressen te groeien.

Femke (24) uit Wevelgem is de jongste van zes kinderen en heeft een drieling als broers. Ze begon al in de tweede kleuterklas met dansen en nam ze deel aan verschillende wedstrijden. Daarna volgden optredens op onder andere Tien Om Te Zien, Radio 2 Zomerhit en Avant Garde in Slovenië. Ze danste ook voor artiesten zoals Camille Dhont en K3. Femke’s grootste droom is om te dansen voor internationale artiesten en met hen op tournee te gaan over de hele wereld.

Daan (22) uit Diest is een breaker die bekendstaat om zijn powermoves en spectaculaire tricks. Hij danst al meer dan tien jaar en is actief bij Up2Style Crew. Op het podium en in battles zoekt hij graag de grens op om zijn stijl te tonen. Daan trad al op op evenementen zoals Tomorrowland en Pukkelpop. Wedstrijdhoogtepunten: Top 8 Belgian Breaking Champs 2024 en Belgisch kampioen U18 2019. Zijn grote droom is deelnemen aan de Red Bull BC One World Final.

Noah (20) uit Marke bij Kortrijk specialiseert zich in modern en jazz. Hij vindt het jammer dat jazz wat verloren is gegaan en wil deze stijl graag weer populair maken. Noah studeert Communicatie, geeft dansles en maakt daarnaast eigen choreografieën. Een hoogtepunt was zijn tweede plaats met een solo modern op het WK 2021 in Polen. Noah droomt ervan om met een grote artiest op tour te gaan of te dansen in het Sportpaleis. Daarnaast wil hij graag naar New York om te dansen in het Broadway Dance Center.

De 1m96 lange Bengt (25) uit Arnhem begon al op zijn tiende te dansen. Oorspronkelijk stond hij op het voetbalveld, tot hij gevraagd werd voor de selectie van zijn dansschool en een keuze moest maken. Met zijn lengte valt hij letterlijk op tussen de andere dansers. 'Ik ben een palmboom die erbovenuit steekt', zegt hij daar zelf over. Bengt specialiseert zich in jazz funk en commercial en staat bekend om zijn energie, precisie en entertainment op de dansvloer. Zijn grote droom is om internationaal te toeren als danser achter een popartiest.

De 20-jarige Joshua uit Amsterdam combineert hiphop en contemporary tot een expressieve stijl vol storytelling en emotie. Hij werkte al mee aan verschillende professionele opdrachten, waaronder een optreden met Busta Rhymes. Joshua droomt ervan om niet alleen als danser op het podium te staan, maar zelf de artiest te zijn. Uiteindelijk wil hij carrière maken in Amerika.
De 28-jarige Steven uit Breda combineert zijn passie voor dans met snowboarden, waar hij ook les in geeft. Hij begon op zijn twaalfde met dansen en specialiseert zich vandaag in floorwork. De tricks en spins uit het snowboarden neemt hij mee naar de dansvloer. Met zijn positieve energie blijft hij zichzelf uitdagen in verschillende stijlen. Leuk weetje: Steven volgde ook al een workshop bij jurylid Kenzo.

Anne-Therese (23) uit Hengelo is een hiphop- en house-danseres met een rauwe en eerlijke stijl. Ze staat op het punt af te studeren aan de dansopleiding van Creative College in Utrecht. Naast optreden is ze actief in de underground hiphop-battlescene en geeft ze dansles. Haar bewegingstaal speelt met contrasten tussen zacht en krachtig.

Zoë (20) uit Kaatsheuvel is derdejaarsstudent Docent Dans aan Fontys Academy of the Arts. Ze specialiseert zich in commercial, heels en jazz funk en volgde onlangs een intensief trainingsprogramma in Los Angeles. Zoë danste anderhalf jaar in de Efteling-show CARO. Haar droom is om op grote podia te staan, van shows tot musicals.

Damiano (19) uit Almere volgde een allround dansopleiding aan het Lucia Marthas Institute for Performing Arts. Zijn hart ligt bij hiphop en hij danst momenteel bij crew C-Fam. Hij trad al op in binnen- en buitenland en traint intensief om te blijven groeien. Zijn droom is om te dansen in grote internationale shows.

'So You Think You Can Dance', eerste auditieaflevering, zondag 15 maart om 19.55 uur bij VTM en op VTM GO of stream nu al een week vooruit met VTM GO+.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Expeditie Gooris' (VTM 2)

De familie duikt in de rijke geschiedenis van Athene. Ze leren de basis van het Grieks en laten zich rondleiden door de stad. Gids Joseph toont hen het Monastiráki-plein en de indrukwekkende ceremonie tijdens de aflossing van de wacht.

'Expeditie Gooris - Citytripping', om 21.45 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Groenland is van ons
    21:35
    De dag van vandaag
  • 20:55
    Terzake
    21:27
    Het weer (laat)
  • 20:25
    Sporza: Champions League Volleybal
    22:45
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:40
    De Box
    22:00
    Alloo bij de Verkeerspolitie
  • 20:25
    De Augurkenkoning
    21:45
    Expeditie Gooris
  • 20:35
    Mission: Impossible -- Ghost Protocol
    23:00
    The Game
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Top 20 Funniest
  • 20:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    22:30
    ER
  • 20:35
    Team Spirit: De serie
    22:45
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:25
    Friends
  • 20:40
    UEFA Europa League
    23:20
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:03
    Z-Beurs
    21:16
    Trends Doc
  • 20:52
    Het zelfbouwhuis
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 20:55
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:25
    Guten Appetit
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Below Deck
    21:40
    Below Deck Down Under
  • 20:40
    Dit was het nieuws
    21:35
    De slimste mens
  • 20:25
    Meldpunt Actueel
    21:15
    Zembla
  • 20:25
    Klinkt als een sekte
    21:15
    Louis Theroux: Behind Bars