'Super/Man: The Christopher Reeve Story' op HBO Max

'Super/Man: The Christopher Reeve Story' geregisseerd door Ian Bonhôte ('McQueen') en Peter Ettedgui ('McQueen'), is vanaf zondag 8 december te zien op HBO Max.
De door critici geprezen film beleefde zijn wereldpremière op het Sundance Film Festival eerder dit jaar en won onlangs zes Critics Choice Documentary Awards.
Na een ingrijpend ongeluk zette Christopher Reeve door en gebruikte zijn roem om over hoop te spreken en onze perceptie van verlamming te veranderen. Dit alles terwijl hij tegelijkertijd een toegewijde activist, acteur en filmmaker, toegewijde vader en liefhebbende echtgenoot van Dana Reeve, het kloppende hart van de familie, bleef.
'Super/Man: The Christopher Reeve Story' beschrijft zijn persoonlijke en professionele leven voor en na het bijna fatale paardrijongeval in 1995 waardoor hij vanaf zijn nek verlamd raakte. De film maakt gebruik van Reeve's eigen woorden, evenals intieme inbreng van zijn naaste familieleden en vrienden, om een rijk, genuanceerd portret te schetsen van een man die weigerde zich te laten definiëren door zijn lichamelijke situatie en die bewees dat je geen legging en cape nodig hebt om een held te zijn.
Nadat hij quadriplegisch was geworden, gebruikte Reeve zijn reputatie als Superman om medisch onderzoek te financieren via zijn stichting, initiatieven te creëren om de levens van gehandicapten over de hele wereld te verbeteren en werd zo een charismatische leider en onvermoeibare pleitbezorger. Hij zette zijn carrière in de filmwereld voor en achter de camera gewoon verder en wijdde zich aan zijn geliefde vrouw Dana en zijn drie kinderen. Dana zorgde heldhaftig voor Reeve en na zijn dood op 52-jarige leeftijd bleef ze toegewijd aan zijn stichting, maar stierf slechts 17 maanden later tragisch genoeg aan longkanker. De stichting werd op de eerste verjaardag van haar dood omgedoopt tot Christopher & Dana Reeve Foundation.
Geïllustreerd met een veelvoud aan filmfragmenten van Reeve als Superman, evenals zijn andere rollen en de films die hij regisseerde, inclusief nooit eerder vertoonde, intieme homemovies en een buitengewone schat aan persoonlijk archiefmateriaal; bevat de film ook uitgebreide interviews met Reeve's kinderen, broer, zijn eerste vrouw Gaye Exton en Hollywoodcollega's zoals Susan Sarandon en Glenn Close. De film bevat ook uitgebreide archiefbeelden met zijn beste vriend en klasgenoot van Juilliard Robin Williams, die samen met zijn vrouw Marcia een constante bron van steun was voor Reeve en zijn familie.
Een ontroerend en filmisch verhaal van moed en doorzettingsvermogen, triomf en tragedie, liefde en toewijding. Deze documentaire vertelt het opmerkelijke verhaal van een man die niet alleen een bovennatuurlijke held op het scherm belichaamde, maar door zijn toewijding en uithoudingsvermogen een echte held en symbool van hoop werd voor zijn vrouw, zijn familie en de miljoenen mensen die hij in zijn leven raakte.
Deelnemers: Kinderen Matthew Reeve, Alexandra Reeve Givens en Will Reeve; acteurs Susan Sarandon, Glenn Close, Jeff Daniels en Whoopi Goldberg; halfbroer Kevin Johnson; vriend Michael Manganiello; 'Superman'-producer Pierre Spengler; en voormalig minister van Buitenlandse Zaken John Kerry. De film bevat ook archiefbeelden van zijn vrouw Dana Reeve, vader Franklin Reeve, regisseur Richard Donner en moeder Barbara Johnson.
'Super/Man: The Christopher Reeve Story' is vanaf zondag 8 december te zien op HBO Max.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Joris wint 'De Box' en neemt 17.500 euro mee naar huis
- Rachel en Elbert runnen een zeehondenopvang in nieuw seizoen 'Rachel en Elbert passen op'
- De ongekende schoonheid van het Ierland van Van Boven
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'
- 'Kassa' zaterdag over de stijgende brandstofprijzen
- An Lemmens kruipt in 'The Masked Singer'-pak om kandidaat te verrassen in 'The Voice'
- Alle hens aan dek wanneer verwarde man op de sporen belandt in 'De Trein'
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
- Esmee uit Beneden-Leeuwen door JOE-dj Kai Merckx gekroond tot nieuwe ‘vorstin’ van Nederland
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?
'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.



































