EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader

donderdag 26 maart 2026
Foto: © Evangelische Omroep 2026

Wat doe je als je vader plotseling verdwijnt tijdens de Tweede Wereldoorlog? In de EO-kinderserie 'Oorlog-stories' volgt de kijker de 13-jarige Adriaan, die ondanks de gevaren op zoek gaat naar zijn vader.

Als hij ontdekt dat zijn vader in het verzet zit, moet Adriaan kiezen: zich stilhouden en wegkijken, of moedig in zijn vaders voetsporen treden?


Adriaan voelt zich in eerste instantie in de steek gelaten. Het enige wat hij nog van zijn vader heeft, is zijn jas. In die jas vindt hij een briefje met codes in het handschrift van zijn vader. Terwijl hij de aanwijzingen probeert te ontcijferen, ontdekt hij steeds meer. Tijdens zijn zoektocht ontdekt hij dat Els, zijn Joodse buurmeisje, ondergedoken zit in een boerderij. Zij vertelt dat Adriaans vader mensen heeft geholpen onder te duiken.

Zoektocht naar moed
Wat begint als een zoektocht naar zijn vader, verandert langzaam in een zoektocht naar moed. Want wanneer Adriaan beseft wat zijn vader deed, komt hij zelf voor een belangrijke keuze te staan: wegkijken zoals veel mensen om hem heen doen, of het goede doen?

Niet wegkijken
Helena Bos-Hunink, eindredacteur bij de EO: 'Met 'Oorlog-stories' willen we kinderen laten ontdekken dat moed niet alleen zit in grote heldendaden. Juist de kleine keuzes; iemand helpen, voor iemand opkomen of niet wegkijken, kunnen een groot verschil maken. Met het verhaal van Adriaan en Els hopen we dat jonge kijkers zien hoe belangrijk het is om naar elkaar om te zien, ook wanneer dat spannend of moeilijk is.'

Kleine keuzes van moed
De EO maakt 'Oorlog-stories' om kinderen op een toegankelijke manier te laten ervaren hoe het was om op te groeien in een tijd van oorlog. Het verhaal van Adriaan en Els maakt zichtbaar hoe gewone mensen, ook jonge mensen, door kleine keuzes van moed en zorg voor anderen verschil kunnen maken. Daarmee wil de EO laten zien dat hoop, betrokkenheid en omzien naar elkaar juist in moeilijke tijden van grote betekenis zijn.

Makers en cast
Adriaan: Finn Vogels
Els: Eliya van Setten
Vader Adriaan: Lykele Muus
Moeder Adriaan: Soraya Wunnink
Script: Johan Paul de Vrijer
Regie: Lucas Camps
Producent: Every Media, Tim Vloothuis en Frank de Horde
Creatieve producent: Lotte Holtkamp

'Oorlog-stories', vanaf zondag 12 april wekelijks om 17.40 uur bij de EO op NPO Zapp en vanaf dan volledig te kijken op NPO Start. Op 4 mei zijn alle afleveringen vanaf 16.55 uur achter elkaar te zien op NPO Zapp.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Vive le vélo
    20:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    B&B zoekt Lief
    20:30
    Met Vier in Bed
  • 19:30
    Familie Gillis: massa is kassa
    20:25
    Doctor Odyssey
  • 20:00
    How I Met Your Mother
    20:30
    The Menu
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    Sahara
  • 20:00
    Magnum P.I.
    20:50
    La Brea
  • 19:55
    Keeping Up Appearances
    20:35
    Wat Als?
  • 19:25
    Stukken van mensen
    20:35
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Cast Away
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    20:35
    Detective Knight: Redemption
  • 19:35
    The Block Australia
    20:35
    Het Blok
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Spring Break Murders
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 20:00
    Kan ik het ook?
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 19:50
    De Zomerkeuken
    20:20
    Soep!
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    The Good Ship Murder
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Ongelijke Behandeling
  • 20:00
    Dertigers
    20:35
    De slimste mens België