Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'

donderdag 26 maart 2026
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2026

Emma Wortelboer en Maarten van Rossem keren terug met een derde en laatste seizoen van 'Wortelboer en Van Rossem'. Bewapend met een ongezouten mening, een flinke dosis humor en ieder aan zijn eigen kant van een gapende generatiekloof onderzoeken zij de verschillen en overeenkomsten tussen vroeger en nu.

Wat is er in een halve eeuw allemaal veranderd? En wat eigenlijk helemaal niet? Van de manier waarop we consumeren, onze relatie met dieren en ons vaderlandsgevoel, tot feestdagen & tradities, de kijk op gender en de omgang met de dood: niets blijft onbesproken.


Emma en Maarten nemen hun generaties nog één keer onder de loep en stellen hun laatste prangende vragen. Hoe zijn we gegaan van zuinig leven en het repareren van spullen tot een weggooicultuur? Hoe kan het dat we huisdieren steeds vaker behandelen als eigen kinderen, terwijl we tegelijkertijd meer vlees eten dan ooit? En wanneer voelen we ons eigenlijk nog verbonden met ons vaderland?  

Tijdens hun zoektocht stappen Emma en Maarten in verschillende werelden. Zo bezoeken ze met Maartens haperende printer een Repair Café en gaan ze terug naar de oorsprong van dierendag in Rotterdam, waar huisdieren in de kerk worden gezegend. Emma dompelt zich onder in een kolkende massa oranjevoetbalfans en sleept Maarten mee naar een wedstrijd van het Nederlands elftal. Ook gaan ze uitvaartshoppen en bezoeken ze het eerste crematorium van Nederland, waar ooit illegaal werd gecremeerd. Ze vieren hun verjaardag in een klassieke kring met een clubje 90-plussers, blazen midwinterhoorn in Twente én schuiven aan bij een mannencirkel. 

Emma: 'Ik denk niet dat we eerder zo’n persoonlijk en schurend seizoen hebben gemaakt als deze. Het is natuurlijk de laatste en dat smaakt bitterzoet maar desondanks heb ik niet eerder zo hard gelachen als tijdens deze opnames. Dus ik haal maar troost uit het feit dat we stoppen op een hoogtepunt.'

Maarten: 'De productie van 'Wortelboer en Van Rossem' heb ik steeds ervaren als een prettige vakantie. Ik heb geen idee wat er overblijft van onze vaak vermakelijke conversaties in het WVR-busje, maar het ganse land zou er zijn voordeel mee kunnen doen.'

'Wortelboer en Van Rossem', vanaf donderdag 9 april wekelijks om 20.30 uur bij BNNVARA op NPO 3 en op NPO Start.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Familie 2026 Peter Bulckaen als Mathias (VTM)

Mathias is in alle staten wanneer de kleine Victor wordt ontvoerd. Ook voor Cédric is de schok enorm. Mathias neemt het heft in eigen handen en vraagt Véronique om te zwijgen tegen Marlies. Het komt tot een heftige confrontatie en een ijzingwekkende race tegen de klok.

'Familie', om 20.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    22:30
    VRT NWS laat
  • 20:35
    The war cabinet
    22:00
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:05
    Familie
    21:10
    B&B zoekt Lief
  • 20:35
    Doctor Odyssey
    21:25
    Will Trent
  • 20:30
    47 Ronin
    22:40
    Dracula Untold
  • 20:35
    Money Train
    22:35
    Caught on Dashcam
  • 19:55
    24
    20:50
    La Brea
  • 20:35
    Raf en Ronny
    21:45
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Bockie Gaat Naar School
  • 20:35
    Zodiac
    23:30
    Friends
  • 20:35
    Queenpins
    22:40
    The Wheel of Time
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:39
    Z-Beurs
    20:52
    Z-Food
  • 20:33
    Simple diy
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Peppe's Sicilië
  • 20:05
    The Chelsea Detective
    21:00
    The Good Ship Murder
  • 20:35
    A Murder at the End of the World
    22:00
    Prison Break
  • 20:35
    MAX vakantieman
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    After the Flood
    21:20
    Keurmeesters
  • 20:20
    Verliefd op Cuba
    22:10
    Het dubbelleven van Marijn Kuipers