Reportage studentenprotest in 'Zembla'

donderdag 10 januari 2008

Scholieren die eind vorig jaar massaal actievoerden tegen de 1040-uurnorm in het onderwijs willen opnieuw de straat op. Dat blijkt uit de aflevering van 'Zembla', Scholieren in actie, die zondag 13 januari om 21.45 uur te zien is op Nederland 2.

'


Zembla' onderzocht welke gevolgen de acties hebben gehad en wat de plannen zijn van het LAKS,  het Landelijk Aktie Komitee Scholieren. Ook zijn beelden te zien die leerlingen zelf op hun school maakten na de roerige actieweken die twee maanden geleden begonnen.

De laatste twee weken van november waren ze veel in het nieuws: boze scholieren die protesteerden tegen de 1040-norm. Omdat scholen te weinig les geven en de norm van 1040 uur niet halen, doen schooldirecteuren een noodgreep door het programma op te vullen met extra tussenuren of 'ophokuren': veel leerlingen die in één ruimte voor zichzelf moeten werken. Scholieren waren daar zo kwaad over dat ze staakten en met z'n 15 duizenden naar het Museumplein in Amsterdam trokken.

Op scholen in Nijmegen en Doorn laten leerlingen zien wat een ophokuur eigenlijk is en praten zij over de verbeteringen die in het onderwijs nodig zijn. 'Zembla' is in Ermelo op bezoek bij de school van Sywert van Lienden, de voorzitter van het LAKS. Een teamleider van zijn school lijkt weinig ingenomen met de activiteiten van Sywert: 'Van de 1040 uren heeft hij er dit schooljaar nog geen 100 meegemaakt'.

Het LAKS wist leerlingen massaal tot actie te bewegen. Van Lienden wordt omarmd door de media, maar in gesprek met politiek Den Haag blijkt dat politici niet zo makkelijk in beweging zijn te krijgen.

'Zembla' was afgelopen week aanwezig bij een belangrijke vergadering van het LAKS. Daarin bespreken de scholieren welke strategie moet worden gekozen voor het kamerdebat over onderwijskwaliteit dat volgende week plaatsvindt.

'Zembla: Scholieren in actie', zondag 13 januari om 21.45 uur bij de VARA/NPS op Nederland 2.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Sporza: Basketbal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:25
    Elon Musk's Twitter takeover
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:25
    Sara
    17:05
    Eenmaal Andermaal
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 15:25
    Dear John
    17:20
    9-1-1
  • 15:35
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 15:45
    Matlock
    16:40
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:35
    Topdokters van Morgen
    16:35
    Kopen Of Slopen?
  • 16:20
    This Is Us
    17:10
    Manifest
  • 15:50
    Leverage: Redemption
    16:40
    Two and a Half Men
  • 15:55
    Property Brothers
    16:50
    Interior Design Masters
  • 16:25
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 16:22
    De ambachter
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:05
    Vanavond bij ons
    16:40
    Meat Timon
  • 16:00
    The Doctor Blake Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:05
    American Housewife
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:00
    De reünie
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    Goed Verhaal
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:05
    Peter Pan
    16:30
    Jungle Book