Oorlogstoerisme in Afghanistan en Somalië in 'Danger Zone'

zondag 14 april 2024

Waarom zou je als toerist naar een oorlogsgebied afreizen? In 'Danger Zone' reist regisseur Vita Maria Drygas mee naar Kabul en Mogadishu en werpt een blik op het relatief onbekende fenomeen oorlogstoerisme.

De Amerikaanse Rick Sweeney kon niet in militaire dienst en besloot als alternatief War Zone Tours op te richten en zijn eigen tours naar landen als Somalië en Afghanistan te organiseren.


In 'Danger Zone' reist Regisseur Vita Maria Drygas met Eleonora mee naar Kabul, die een geweer afschiet en haar Birkenstocks inruilt voor legerlaarzen om de perfecte oorlogs-selfie te maken. Ook volgt ze Andrew en AJ tijdens hun bezoek aan Mogadishu. We zien hoe het tweetal rockmuziek afspeelt in hun gepantserde voertuig, terwijl ze langs talloze kapotgeschoten huizen rijden.

Eleonora, AJ en Andrew zijn de mensen die graag duizenden dollars uitgeven aan uitstapjes naar de gevaarlijkste conflictgebieden ter wereld. Hen wordt actie aan de frontlinie beloofd, met echte munitie, veldslagen en gevaar. Ze hopen een rauwe wereld te vinden, maar zijn zich maar nauwelijks bewust van de levensbedreigende situaties waar zij zich vrijwillig in begeven.

'Danger Zone' laat zien hoe oorlog een luxeproduct is geworden dat gekocht en verkocht kan worden. En hoe deze vorm van toerisme zorgt voor een botsing tussen twee heel verschillende werelden: de naar spanning zoekende toeristen en de mensen die gevangen zitten in het conflict.

'Danger Zone', maandag 15 april om 23.00 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?

'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Joker+ en Lotto
    19:50
    Sporza: Memorial Van Damme
  • 19:10
    Sporza: Memorial Van Damme
    19:53
    Het weer
  • 19:40
    Spelbrekers
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:45
    Het Weer
    19:55
    K3 en het lied van de zeemeermin
  • 19:05
    Help, Mijn Man Is Klusser
    20:30
    Jurassic World: Fallen Kingdom
  • 18:15
    Five Feet Apart
    20:30
    Emmanuelle
  • 19:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:45
    24
    00:45
    Suits
  • 19:15
    'Allo 'Allo!
  • 19:10
    Huizenjagers
    20:00
    Kijken en Kijken Kijken
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:35
    Two and a Half Men
    20:30
    Road House
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:22
    Trends Talk
    19:56
    CEO van mijn leven
  • 19:33
    Roger
    19:52
    Mijn tuin
  • 19:15
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    19:50
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 18:10
    Murder in Provence
    20:00
    Silent Witness
  • 18:55
    Nine Perfect Strangers
    20:00
    Iron Man
  • 19:05
    Bij ons op de Hondenacademie
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:00
    Kassa
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:45
    Zapp Recordbrekers
    20:14
    Socutera