In nieuwe 'Powned of View' duikt Filemon in de wereld van de Enhanced Games

woensdag 1 juli 2026

Wat gebeurt er als doping geen overtreding meer is, maar juist de bedoeling? Voor een nieuwe aflevering van 'PowNed of View' reist Filemon Wesselink naar Las Vegas, waar tijdens de Enhanced Games atleten vrijuit gebruik mogen maken van prestatiebevorderende middelen.

Van wereldrecords tot infusen en injecties: Filemon onderzoekt hoe ver mensen willen gaan om beter te presteren.


Tijdens zijn bezoek spreekt Filemon met sporters, wetenschappers en bezoekers die geloven dat de toekomst van topsport en lichamelijke prestaties er anders uit kan zien dan we gewend zijn. Hij onderzoekt wat doping daadwerkelijk oplevert, waarom atleten ervoor kiezen om het te gebruiken en welke gevolgen die keuze heeft voor de sport.

Filemon ontmoet onder meer Mitchell Hooper, bekend als een van de sterkste mannen ter wereld. Hooper probeert met behulp van prestatiebevorderende middelen een wereldrecord deadliften te verbreken. Ook is Filemon getuige van een wereldrecord in het zwemmen. Een prestatie die tot stand komt binnen de regels van de Enhanced Games, maar die elders tot uitsluiting zou leiden.

De zoektocht beperkt zich niet tot topsport. In Las Vegas ontmoet Filemon ook mensen die buiten de sportwereld streven naar een fitter, sterker en langer leven. Met pillen, injecties, infusen en geavanceerde technologie proberen zij hun lichaam te optimaliseren.

Zo bezoekt hij een kliniek waar klanten met uiteenlopende behandelingen werken aan hun fysieke prestaties en gezondheid. Daarnaast spreekt hij met John, die er alles aan doet om lichamelijk de beste versie van zichzelf te worden.

Filemon Wesselink: 'Ik ben altijd al gefascineerd geweest door sporters die doping gebruiken. Als wielerliefhebber ben ik daar veel mee geconfronteerd. Ik heb me altijd afgevraagd: wat gebeurt er als doping wordt toegestaan? Dat is precies wat ze bij de Enhanced Games doen, dus daar moest ik heen.'

'PowNed of View: Doping Games', donderdag 2 juli om 21.40 uur op NPO 3 en NPO Start.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' - Terug naar School met Andy Peelman en Dina Tersago

Dina en Andy trekken opnieuw naar de schoolbanken om enkele hardnekkige schoolmythes aan de realiteit te toetsen. Werken leerkrachten wel hard? Gaan kinderen soms met een lege brooddoos naar school? En moeten leerlingen echt stilzitten in de klas?

'Ze zeggen dat: Terug naar school', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:30
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:05
    NYPD Blue
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:25
    My Kitchen Rules
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:05
    S.W.A.T.
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:15
    Matlock
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:20
    De Tafel van de Week
    02:10
    De Tafel van Gert
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Grey's Anatomy
  • 02:35
    Gravity
    02:50
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:05
    Fur Babies
  • 02:10
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:49
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:29
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    De Garde van Gert
    02:15
    De Zomerkeuken
  • 02:30
    Murdoch Mysteries
    02:15
    London Kills
  • 02:00
    NCIS
    02:40
    Below Deck Down Under
  • 02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:40
    NOS Journaal Laat
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:45
    Meiden die rijden
    01:55
    Eva