Grote twijfels over nieuwe pensioenstelsel in 'Meldpunt'

donderdag 14 november 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Uit een kritisch rapport waar de Tweede Kamer deze week over debatteert, blijkt dat de overgang naar het nieuwe pensioenstelstel een aantal risico's met zich meebrengt. Wat zijn de gevaren? Waarom kan er geen bezwaar gemaakt worden tegen deze overgang?

En kloppen de nieuwe berekeningen en daarmee de hoogte van het nieuwe pensioenstraks straks wel?


Annejon Oosterkamp heeft jarenlang in het onderwijs gewerkt. Ze heeft geen vertrouwen in het nieuwe pensioenplan, omdat de hoogte van het pensioen met het nieuwe stelsel niet meer waardevast is. Ook Mans Bos en Thea Verhoeven staan sceptisch tegenover het nieuwe pensioenstelsel. Mevrouw Verhoeven is tevreden met het huidige systeem en voelt zich door de overstap beroofd. De heer Bos denkt dat het nieuwe stelsel alleen goed uitpakt voor de uitkerende pensioenfondsen.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Tweede Kamerlid Agnes Joseph (NSC) de gevaren van het nieuwe stelsel. Haar motie leidde tot het kritische rapport dat de aanleiding is voor het nieuwe debat. Ook pensioendeskundige Theo Gommer schuift aan. Hij is van mening dat het nieuwe pensioenstelsel onvermijdelijk is.

Verder in 'Meldpunt': tien procent pensioen ineens opnemen
De Tweede Kamer ging onlangs akkoord met het plan waarmee aanstaande pensionado’s aan het begin van hun pensioen in één keer tien procent van het opgebouwde ouderdomspensioen uit kunnen laten keren. Dit betekent dat gepensioneerden gemiddeld tussen de vijftien- en twintigduizend euro ineens uitbetaald kunnen krijgen. Iris Deventer heeft hier wel oren naar. Van het bedrag wil ze een camper kopen, waarmee ze samen met haar partner van haar vrijheid kan genieten. Dit klinkt aanlokkelijk, maar is het ineens opnemen van een gedeelte van je pensioen wel verstandig? MAX Ombudsman Rogier de Haan beantwoordt de meest prangende vragen over dit onderwerp.

'Meldpunt', vrijdag 15 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Liefde Voor Muziek' - Hooverphonic (VTM)

Het is deze keer de beurt aan Hooverphonic. Alex, Raymond en zangeres Geike zijn samen in Montpellier om het dertigjarig bestaan van de band te vieren. Ze blikken terug op hun carrière en op de terugkeer van zangeres Geike. Bekende hits als 'Amalfi', 'Mad About You' en 'The Night Before' worden door de andere artiesten in een nieuw jasje gestoken.

'Liefde Voor Muziek', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    08:00
    Bernie
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 12:30
    Hallo Kroket
    07:25
    Samson en Marie
  • 12:25
    Milo
    07:40
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 11:00
    Geen uitzending
    10:00
    MasterChef Australië
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 12:25
    Melrose Place
    01:55
    Geen uitzending
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:55
    Komen eten
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 12:15
    NCIS
    07:45
    New Girl
  • 12:10
    Borderforce USA: The Bridges
    08:00
    Two and a Half Men
  • 12:05
    Grime & Punishment: Dirty Britain
    08:00
    Pasta & Risotto
  • 12:10
    The Model Murders
    07:50
    Without a Trace
  • 12:00
    Wijzer Wonen
    10:00
    Herhalingslus
  • 12:31
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:05
    Bal National
    08:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 12:00
    Inspector George Gently
    03:55
    Midsomer Murders
  • 12:05
    First Dates Australia
    07:15
    Real Girlfriends in Paris
  • 12:30
    NOS Journaal
    08:10
    Goedemorgen Nederland
  • 12:15
    Kook mee met MAX
    07:15
    Tijd voor Max
  • 12:32
    Zin in Zappelin
    07:55
    De boterhamshow