Dit hoor je zondag in 'Dijkstra en Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 31 mei 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Presentatoren Erik Dijkstra en Els Knaapen praten onder meer over de gezondheidstoestand van oud-bewoners van Rijnwijk. Deze volksbuurt is inmiddels gesloopt, maar de Rijnwijkers maken zich zorgen over het grote aantal gevallen van kanker.

De GGD stelt een onderzoek in. Vitesse dreigt te verdwijnen uit het betaald voetbal. De KNVB is namelijk van plan de proflicentie van de Arnhemse club in te trekken. Hoe kijken Arnhemmers met een geelzwart hart naar deze situatie en wat betekent het voor de stad als Vitesse wordt veroordeeld tot amateurvoetbal?


In 1920 won een Arnhems team sterke mannen de zilveren plak bij het touwtrekken op de Olympische Spelen. Wat maakte Arnhem tot het epicentrum van die sport? Zo’n dertig meter lang is het feestaardvarken van kunstenaar Florentijn Hofman. De enorme sculptuur moet een nieuwe plek krijgen in Arnhem, maar dat blijkt niet eenvoudig. Te gast zijn zussen Marije en Laurien Leurink. Terwijl Laurien met het nationale hockeyteam voor goud ging op de Spelen in Tokio, lag Marije bij te komen van een zware operatie vanwege darmkanker.

Els Knaapen vertelt in de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ over een bijzondere vrouw die binnenkort in Arnhem een straatnaam krijgt. Conservator Inge Schriemer vond het maar vreemd dat er in het Nederlands Openluchtmuseum bijna geen verwijzingen naar menstruatie te vinden waren. Dat taboe moest doorbroken en inmiddels zijn er meer dan 150 menstruatievoorwerpen en -verhalen in het museum verzameld.

De Arnhemse band Mr Weazley verzorgt de livemuziek.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 1 juni tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy vliegt naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de kosten met Dina, die dezelfde aankopen in België probeert te doen. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast onderzoekt Andy of duurdere diesel écht verder rijdt. Joris Hessels vertelde ooit in Humo dat Dina zijn favoriete onenightstand is en hij kaal zijn haat, terwijl zij nu Chinese vrijwilligers zoekt voor een onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 09:55
    Sarah zingt
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    05:45
    Kabouter Plop
  • 08:00
    Geen uitzending
    06:45
    MasterChef Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 09:10
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 09:55
    Elementary
    02:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 09:55
    The First 48
    02:35
    Evil
  • 09:30
    Meesterlijke Klassiekers
    02:15
    Council House Swap
  • 09:35
    Cold Case Files
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 09:45
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:35
    De Sterrenkaart - Nederland
    02:25
    Sarah's Sweet Table
  • 09:50
    Return to Paradise
    02:40
    Ghosts
  • 09:25
    Below Deck Down Under
    02:05
    First Dates Australia
  • 09:45
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:45
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:55
    Maan en ik
    02:15
    Tekst-TV