Deze week in 'Kunststof': Menna Laura Meijer, Patrick Martens, Arend Hulshof

'Kunststof Radio' is er maandag tot donderdag bij de NTR op NPO Radio 1. Benieuwd wie er deze week langs komt? Je leest het nu hier!
Maandag 13 oktober – Menna Laura Meijer, journalist en documentairemaker
Documentairemaker Menna Laura Meijer onderzoekt in de achtdelige serie ‘Fortuyn: On-Hollands’ de blijvende erfenis van Pim Fortuyn. De serie belicht hoe zijn gedachtegoed nog altijd doorwerkt in het debat over migratie, tolerantie en identiteit. Aan het woord komen mensen die Fortuyn van dichtbij hebben meegemaakt, waaronder voormalige politieke bondgenoten en tegenstanders, maar ook burgers met uiteenlopende achtergronden die in zijn tijd nauwelijks een stem hadden in het publieke debat. Meijer laat zien hoe Fortuyns opkomst een kantelpunt vormde in de Nederlandse politieke en maatschappelijke geschiedenis.
Presentatie: Frénk van der Linden
Dinsdag 14 oktober – Patrick Martens, acteur en presentator
Patrick Martens is te zien in de musical ‘De brief voor de koning’, een eigentijdse bewerking van het beroemde boek van Tonke Dragt. Het verhaal volgt de jonge held Tiuri, die voor een moreel dilemma komt te staan wanneer plicht en mededogen met elkaar botsen. In deze voorstelling kruipt Martens in meerdere rollen, waaronder die van Tiuri’s vader. Patrick Martens is acteur, presentator en stemacteur, bekend van ‘GTST’, ‘Zoop’ en ‘The Bodyguard’.
Presentatie: Willemijn Veenhoven
Woensdag 15 oktober – Arend Hulshof, schrijver
In ‘Alleen in dans kon zij wonen’ beschrijft Arend Hulshof het leven van Darja Collin, een van de grondleggers van de Nederlandse moderne dans. Na een eenzame jeugd kiest zij tegen de tijdgeest in voor het podium, volgt opleidingen in Dresden en Parijs en opent een dansschool in Den Haag. Ze trouwt kort met dichter Jan Slauerhoff en doorkruist op de vlucht voor de Tweede Wereldoorlog Afrika, treedt op voor geallieerde troepen op Borneo en Nieuw-Guinea en beweegt zich met gemak in de beau monde van New York en Sydney. Arend Hulshof is schrijver en redacteur en schreef eerder de oorlogsgeschiedenis ‘Rijpstra’s ondergang’.
Presentatie: Frénk van der Linden
Donderdag 16 oktober – Nog niet bekend
'Kunststof Radio', maandag 13 oktober t/m donderdag 16 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur bij de NTR op NPO Radio 1.