'Vranckx' duikt naar de dood

vrijdag 6 januari 2012

En wat stond er bij u op het menu tijdens de feestdagen? Misschien was het wel kreeft. En wie weet werd die opgedoken door een duiker in Honduras die met slecht materiaal zijn leven riskeert voor een delicatesse op ons bord. Reporter Jenny Kleeman vaart uit met de kreeftduikers en ontmoet mannen die door het duiken verlamd door het leven moeten.

Alexis is 29 jaar en neemt afscheid van zijn vrouw en kinderen. Hij vaart weer uit, ook al weet hij dat elke duik de laatste kan zijn. Vier dagen geleden pas verloor hij een vriend. De meeste doden vallen wanneer het onbetrouwbare materiaal de duikers in de steek laat, waardoor ze veel te snel naar het wateroppervlak moeten en zo bezwijken onder het drukverschil.

Omdat er dicht bij de kust bijna geen kreeften meer te vinden zijn, moeten de mannen alsmaar verder varen en dieper duiken. De boottocht naar de dichtstbijzijnde plaats duurt 13 uur. En de kreeften zitten wel 45 meter diep. De kleinste fout kan fataal aflopen. Toch denken de duikers niet aan ophouden: ‘Dit is voor ons de enige manier om wat geld te verdienen.’

Er zijn intussen meer dan 350 kreeftduikers gestorven en minstens 4.000 verlamd voor het leven. Volgens de Hondurese wetgeving moeten de rederijen de slachtoffers vergoeden. Maar ze zijn niet allemaal even genereus, hoewel ze goed geld verdienen op de rug van de duikers. Er is zopas een boot binnengevaren met een vracht die maar liefst 72.000 dollar waard is.

'Vranckx', zaterdag 7 januari om 20.10 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Sporza: Basketbal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:25
    Elon Musk's Twitter takeover
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    GameKeepers
  • 17:05
    Eenmaal Andermaal
    18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
  • 17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 15:25
    Dear John
    17:20
    9-1-1
  • 17:00
    Stargate SG-1
    17:55
    All New Traffic Cops
  • 16:40
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:20
    SOS Piet
  • 16:35
    Kopen Of Slopen?
    17:50
    RAUW: Nick Bril
  • 17:10
    Manifest
    18:00
    Fire Country
  • 17:10
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:50
    Interior Design Masters
    17:55
    Hello Goodbye NL
  • 17:15
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:17
    Het appartement
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:10
    BBQ Vanavond?!
    17:30
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Een jaar in de Alpen
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:00
    Natuur op 2: China: Nature's Ancient Kingdom
  • 17:15
    Lucas etc.
    17:25
    De Dodelijkste 60