Bekijk nu de trailer van het tweede seizoen van 'Dag & Nacht' op Streamz

Twee jaar later, hetzelfde ziekenhuis, een andere afdeling. Op de afdeling kindergeneeskunde staat het bevlogen team dag en nacht klaar voor hun jonge patiënten en hun bezorgde families.
Hun werk wordt gekleurd door kleine lichtpuntjes, maar helaas ook grote drama’s – zowel op de afdeling als in hun persoonlijke leven. Terwijl ze professioneel alles geven, worden ze buiten de muren van het ziekenhuis geconfronteerd met hun eigen rol als kind of ouder. In dit nieuwe seizoen maken we ook kennis met verpleegkundige Amanda, vertolkt door Ella Leyers, die met een glimlach positiviteit brengt op de afdeling, maar zelf meer meesleept dan ze laat zien. Het tweede seizoen van de VRT-reeks 'Dag & Nacht' is vanaf 9 juli al volledig te zien zijn bij Streamz en in 2026 bij VRT 1 en VRT MAX.
Aan het hoofd van de afdeling Kindergeneeskunde staat Linda, die werk en privé maar al te graag gescheiden ziet bij haar werknemers, maar op de werkvloer onverwachts geconfronteerd wordt met haar eigen privésituatie. In Linda's team zoekt Naima, de net aangestelde kinderarts, haar weg in het ziekenhuis waar ze eerst patiënt was en haar kindje stil geboren werd. Op verzoek van Linda bezoekt Naima regelmatig de licht onhandige maar getalenteerde psycholoog Lasse. Hij cijfert zichzelf te makkelijk weg en raakt daardoor af en toe in de knoei met zijn gevoelens. Ondertussen worstelt kinderarts Jerry met het kersverse ouderschap en zijn samengestelde gezin met verloskundige Ella. Hun dochtertje Vivi slaapt niet en Jerry dus ook niet. Zijn slaapgebrek bouwt zich op, evenals de werkstress. Langzaam wordt ook duidelijk dat het niet goed gaat met zijn zoon Sam. Jerry wil het niet zien, maar Ella heeft er oog voor en dat zet hun relatie behoorlijk onder druk. De doorgewinterde verpleegkundige van de afdeling Verloskunde, Trui, heeft zich over laten plaatsen naar Kindergeneeskunde. Wanneer er een vondeling wordt binnengebracht, raakt ze te betrokken en weet ze haar moederlijke gevoelens moeilijk te onderdrukken.
Ella Leyers is de nieuwkomer dit seizoen. Ze speelt de rol van Amanda — een grappige, vrijgevochten en creatieve verpleegkundige. Ze brengt een positieve energie naar haar werk, kan goed overweg met jongeren en komt met alle collega's overeen. Maar toch schuilt er iets achter de goedlachse façade. Wat is er gebeurd in Amanda's verleden dat ze maar moeilijk kan delen met haar collega's?
De verdere cast bestaat uit: Jennifer Hoffman als Linda, hoofd Kindergeneeskunde; Nadia Amin als Naima, kinderarts; Benja Bruijning als Jerry, kinderarts; Bianca Krijgsman als Trui, hoofd verpleegkundige; Guy Clemens als Lasse, kinderpsycholoog; Jacqueline Blom als Agaath, receptioniste; Bas Hoeflaak als Danny, servicemedewerker; Raymonde de Kuyper als Vivi, laboratoriummedewerker en moeder Ella; Kim van Kooten als Ella, klinisch verloskundige en partner Jerry; Roy Kaneza als Max, kinderarts in opleiding; Marius Mensink als Douwe, verpleegkundige; Pien Ankerman als Greet, verpleegkundige en Isabelle Kafando als Patience, pedagogisch medewerker.
Ook eerste seizoen van 'Dag & Nacht' volgende week te zien op Streamz
Nu al benieuwd naar het hechte team in het ziekenhuis? Ook het eerste seizoen van de VRT-reeks 'Dag & Nacht' is al vanaf 26 juni volledig te zien op Streamz.
In het eerste seizoen volgen we Ella. Ze is niet getrouwd, heeft geen kinderen en heeft nauwelijks een privéleven, maar ze runt wél de beste kraamafdeling van Nederland. Voor haar lijkt dat genoeg, want ze houdt zielsveel van haar werk. Tegelijkertijd worstelt Ella – net als haar collega’s – met de uitputtende werkomstandigheden. De realiteit van haar werk is dat er dagelijks meer bevallingen binnenkomen dan het ziekenhuis aankan, en dat met een chronisch personeelstekort. Gelukkig vindt ze steun bij haar gepassioneerde collega's. Samen vechten ze tegen een torenhoge werkdruk en soms vechten ze ook met elkaar. Want als je dag en nacht zij aan zij staat bij leven en dood, dan vervagen de grenzen tussen werk en privé onvermijdelijk.
Koen De Bouw speelt de rol van anesthesist Jacob die het niet makkelijk heeft om zijn plek te vinden in het hechte team. Hij is een man van weinig woorden en alles moet op zijn manier gebeuren. In zijn loopbaan heeft hij de meest afschuwelijke trauma’s voorbij zien komen. Die heeft hij tot nu toe succesvol weten te parkeren. Kwetsbaarheid tonen en praten over gevoelens is niet iets wat hij heeft geleerd, maar op deze manier gaat het niet langer. Hij zit op het randje van een burn-out en schermt zichzelf af van zijn collega’s met zijn autoritaire gedrag. Gelukkig is er een verpleegkundige die zijn hart weet te raken...
'Dag & Nacht' is een programma van Lemming Film, Filmwave in coproductie met Lemming Film België voor VRT en AVROTROS. De reeks kwam tot stand met de steun van de Tax Shelter maatregel van de Belgische Federale Overheid, BNP Paribas Fortis Film Finance, het economisch fonds Screen Flanders en het Nederlands Filmfonds Incentive. Het tweede seizoen van 'Dag & nacht' werd geregisseerd door Toon Slembrouck en Joram Lürsen. Het scenario werd geschreven door Kim van Kooten, Ilse Ott, Tamara Bos en Anne Barnhoorn. Het tweede seizoen van de VRT-reeks 'Dag en Nacht' in coproductie met AVROTROS is vanaf 9 juli al volledig te zien zijn bij Streamz en in 2026 bij VRT 1 en VRT MAX.