RTL en Matthijs van Nieuwkerk gaan samenwerken! Nieuwe zondagavondshow bij RTL4

Matthijs van Nieuwkerk gaat programma's maken voor RTL en Videoland. De presentator is vanaf het voorjaar van 2024 te zien met een wekelijks, actueel programma vol muziek op de zondagavond bij RTL 4. Daarnaast wordt er gesproken over andere, nieuw te ontwikkelen programma's voor RTL en Videoland.
Peter van der Vorst, Chief Content Officer bij RTL: “Matthijs is een van de meest getalenteerde tv-makers van Nederland en dus zijn we ontzettend blij met zijn komst. Zijn unieke, bezielende manier van presenteren en zijn oog en oor voor bijzondere talenten, muziek en ontwikkelingen in de samenleving passen perfect bij RTL en onze kijkers.”
Matthijs van Nieuwkerk: “De uitgestoken hand van RTL was hartelijk én direct zeer inhoudelijk. Ze wisten waarvoor ze me voor de komende jaren wilden vragen en ik kon me daar zeer goed in vinden. Om te beginnen krijg ik de kans om op zondagavond de week af te sluiten. Hoe ik dat precies ga doen, houd ik uiteraard nog even voor me, maar in ieder geval is er veel muziek. Daarnaast praten we over een aantal andere programma’s voor RTL, maar zeker ook voor Videoland. Dat is een prachtig podium voor reportages of portretten bijvoorbeeld. Kortom, we beginnen vanaf januari samen in volle vlucht aan een spiksplinternieuw avontuur. Ik heb het werk gemist.”
Van Nieuwkerk (63) was tot vorig jaar een van de vaste gezichten van de publieke omroep en presenteerde in het verleden veelbekeken programma’s als De Top 2000 a GoGo, De Wereld Draait Door (DWDD), Chansons! en Matthijs Gaat Door. Een publicatie van de Volkskrant eind vorig jaar over de werkomstandigheden achter de schermen van DWDD bracht zijn tv-werk abrupt tot een halt. Van Nieuwkerk heeft zijn volledige medewerking verleend aan de onafhankelijke Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) dat sindsdien onderzoek deed naar de werkomstandigheden bij de gehele publieke omroep. Dit rapport zou eerst rond de zomer van 2023 en later in het vierde kwartaal van dit jaar uitkomen, maar de presentatie ervan is onlangs opnieuw uitgesteld naar januari 2024.
RTL-CCO Van der Vorst: “Matthijs heeft een periode van reflectie achter de rug en zich daarover open en eerlijk uitgesproken in NRC. Nu ook de betrokkenen zijn gehoord en het onderzoek van de OGCO zo goed als klaar is, vinden wij dat Matthijs in het nieuwe jaar kan terugkeren op televisie. Omdat de open en goede gesprekken met hem reeds hebben geleid tot een overeenkomst, en de presentatie van het onderzoek onlangs weer is uitgesteld, willen we niet langer wachten met het bekendmaken ervan.”
RTL Nederland is sinds begin 2023 onderdeel van het Mediapact Respectvol Samenwerken dat staat voor een veilige werkomgeving in de mediawereld, door middel van preventie, bewustwording en leiderschap. Het pact staat ook voor het gesprek aangaan, dilemma’s delen en van elkaar leren. Van der Vorst: “Dat hebben wij gedaan, en dat heeft Matthijs ook gedaan: het gesprek aangaan en leren van wat er mis is gegaan. Hiermee is wat ons betreft de weg vrij voor een rentree op tv. En wij zijn blij dat Matthijs hiervoor het RTL-podium heeft gekozen.”
Matthijs van Nieuwkerk en RTL hebben een samenwerkingsovereenkomst gesloten voor vier jaar. Het nieuwe programma op de zondagavond is vanaf zondag 21 april te zien bij RTL 4 en wordt geproduceerd door MediaLane. Naast zijn zondagavondshow zal hij ook andere reportage- en interviewprogramma’s gaan maken voor zowel RTL 4 als RTL’s streamingplatform Videoland.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2024: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- Razendsnelle spelshow '30 Seconds' start in augustus op SBS6
- Huub Stapel treedt in de voetsporen van de Gebroeders De Witt
- Liefde op een onbewoond eiland: Vijf koppels springen in het diepe in ‘Gestrand Op Honeymoon Island’
- Een nieuw seizoen 'Dwars door de Lage Landen'
- Nieuw seizoen 'Echte Gooische Moeders' bij Videoland
- 'Ewout In De Verslavingskliniek' nieuw te zien bij Videoland
- Vanaf vrijdag is 'Máxima' te streamen bij Videoland
- 'Bestemming X' neemt kandidaten én kijkers mee op een meeslepende reis door Europa
- Nieuw programma 'Stand van Nederland: Generatie Europa' bij Omroep WNL
- Dan keert het populaire programma 'Het Blok' terug bij Net5
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Kijkcijfers: woensdag 16 september 2026
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- 'To the Point(er)': waarom is het zo moeilijk om pesten te stoppen?
- Ingeborg organiseert een kotvergadering: 'Slechtste idee dat ik ooit gehoord heb'
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































