Nieuwe reality op SBS6: 'Corsokoorts in Sint Jansklooster'

In de kop van Overijssel, tussen Meppel en Giethoorn, ligt het boerendorp Sint Jansklooster. Een unieke gemeenschap waar saamhorigheid heerst. Een dorp ook waar regels en wetgeving nog weleens worden ondermijnd.
Ieder jaar, op de derde vrijdag van augustus, staat het dorp op z’n kop. Dan trekt een imposante stoet door het dorp. Een showparade met torenhoge spektakelstukken, bekleed met miljoenen dahlia’s: het bloemencorso. Deze onschuldige dorpstraditie is uitgegroeid tot een enorm evenement. In voorbereiding op de grote dag lopen de spanningen en de emoties in Sint Jansklooster hoog op en neemt de sfeer in het dorp koortsachtige vormen aan…
In 'Corsokoorts in Sint Jansklooster' zien we leden van rivaliserende corsogroepen met ieder hun eigen karakter, maar met een gemeenschappelijk goed: de liefde voor het bouwen van hun corsowagen. Terwijl de weken tot het corso nog maar op twee handen te tellen zijn, neemt de spanning in het dorp toe. De corsogroepen ruiken de finish, maar persoonlijke obstakels, een verwoestende storm en extreme droogte bemoeilijken een soepele eindsprint. De portretten in 'Corsokoorts in Sint Jansklooster' schetsen de unieke verhalen en tradities van de inwoners van het dorp.
Wie zien we in 'Corsokoorts in Sint Jansklooster'?
Corsogroep Hebbes is het enfant terrible onder de corsogroepen. ‘Samen Zuipen is Samen Kruipen’ is niet voor niets het motto. Het voornaamste doel? Niet onderaan eindigen… Kopstukken Gerben en Patrick zijn de gangmakers van de groep. Patrick steekt zijn mening nooit onder trekkers en schoffels. Ook is hij wars van autoriteit en dat brengt hem regelmatig in de problemen. Zijn hardrockende maat Gerben is leider van de groep Hebbes.
De vrouwenemancipatie is ook doorgedrongen in het bestuur van Corsogroep Alliance. Deze jonge mannengroep laat dit jaar voor het eerst vrouwen toe op de bouwplaats. Hoofdbaas Dennis en Frituurkoning Angelo staan aan het hoofd van deze groep jonge honden. Wederom dit jaar geen zomervakantie want er wordt gebouwd in Playa Sint Jansklooster.
Corsovlogger Rens volgt koortsachtig de vorderingen van alle 12 concurrerende corsogroepen in het dorp. Rens, zoon van Wim Odink, het corsogeweten van Sint Jansklooster, is geboren in Zuid-Afrika maar getogen in Sint Jansklooster en inmiddels na 16 jaar doordrenkt van het corso DNA.
Aspirant-boer Chiel en maatje Esmee waren de gedoodverfde winnaars van vorig jaar. Ze zetten alles op alles want ze willen dit jaar wederom met de hoofdprijs naar huis.
Iris ademt en plast corso. Dit tot grote frustratie van haar ouders. Moeder Jennie ziet liever dat Iris haar energie steekt in het vinden van een vent. Haar vader Dickie hoopt dat ze een rijke boer vindt om haar te mennen. Iris zit liever met haar corsomannen aan het bier.
Last but not least volgt Corsokoorts in Sint Jansklooster de gestructureerde Margreet, voorzitter van de familie-corsogroep Kluitenberg. Zij runt deze corsogroep met ijzeren hand. Ze heeft dit jaar een groot probleem. Haar wagen bestaat voornamelijk uit Oranje bloemen en moet het roer volledig omgooien.
'Corsokoorts in Sint Jansklooster' wordt, evenals 'URK!', geproduceerd door Beeldbrigade.
'Corsokoorts in Sint Jansklooster', vanaf dinsdag 2 april wekelijks om 20.30 uur op SBS6.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2024: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- Razendsnelle spelshow '30 Seconds' start in augustus op SBS6
- Huub Stapel treedt in de voetsporen van de Gebroeders De Witt
- Liefde op een onbewoond eiland: Vijf koppels springen in het diepe in ‘Gestrand Op Honeymoon Island’
- Een nieuw seizoen 'Dwars door de Lage Landen'
- Nieuw seizoen 'Echte Gooische Moeders' bij Videoland
- 'Ewout In De Verslavingskliniek' nieuw te zien bij Videoland
- Vanaf vrijdag is 'Máxima' te streamen bij Videoland
- 'Bestemming X' neemt kandidaten én kijkers mee op een meeslepende reis door Europa
- Nieuw programma 'Stand van Nederland: Generatie Europa' bij Omroep WNL
- Dan keert het populaire programma 'Het Blok' terug bij Net5
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Intrede van Sinterklaas in Antwerpen: Ketnet maakt datum en programma bekend
- Volg de tussentijdse verkiezingen in de USA op VRT NWS via radio, televisie en online
- Floortje Dessing reist door de koraaldriehoek in 'Floortje over de Oceaan'
- ‘Familie’ viert 35ste verjaardag met nieuwe begingeneriek, ingezongen door Metejoor
- ‘De Verraders’ nadert grote finale: Bert De Kock verbannen na sluwe zet van verraders
- VRT NWS-docu ‘Leven van de Colorado’ toont groeiende watercrisis in Amerika: Bert De Vroey trekt door vijf staten
- ‘Gevangenisdirecteurs’ toont harde realiteit achter tralies: 'Dat is echt crimineel'
- Dinsdag in 'Focus': slapen als medicijn
- Nieuw seizoen van 'Who's That Girl?' op NPO 3
- Ontdek wat Disney Channel en Disney Jr. in november te bieden hebben
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta'
Kijktip van de dag

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.
'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.



































