Opnieuw Hitler-rel voor Canvas

dinsdag 25 november 2008

Canvas heeft opnieuw prijs. Een advertentie voor het alternatieve reisprogramma 'Weg met De Soete', eind oktober in Flair, heeft kwaad bloed gezet bij enkele Joodse organisaties in ons land. Presentator Tomas De Soete is in de reclameboodschap verkleed als Adolf Hitler in slip.

B


ij de advertentie staat nog een boodschap: 'Test het zelf, dit is het eerste beeld dat je tegenkomt als je op Google Duitser intikt. Ontdek het echte Europa en niet de clichés.' De koepel van Franstalige Joodse organisaties, het CCOJB, pikt dit niet en legt klacht neer bij het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en Racismebestrijding.

Volgens de organisatie 'recidiveert' de VRT Hitler en heeft Canvas 'een ongeneeslijke voorkeur voor een mengeling van misselijkmakende smaken'. Carl Decaluwé van de CD&V reageerde al op het incident en vindt dat de advertentie 'niet had mogen verschijnen'.

De VRT verdedigt de advertentie en beweert dat ze, na het incident met 'Plat Préféré' rond het lievelingsgerecht van Hitler absoluut geen olie op het vuur wilde gooien. Blijkt dat de advertenties na de heisa rond het programma van Jeroen Meus geannuleerd werden, maar dat verschillende tijdschrijften toen al in druk waren, waardoor de reclameboodschap toch nog verscheen. Volgens woordvoerster Anne Stroobants is bij het verschijnen van de advertentie eind oktober nooit een klacht bij de omroep is binnengelopen.


DOSSIER: Rel rond 'Hitler'-aflevering 'Plat Préféré' (Canvas)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Zes mannen uit Gent zoeken naar liefde, geluk en zichzelf in een wereld vol onzekerheden. Ze worstelen met de vraag hoe ze man moeten zijn, terwijl ze navigeren door de verwachtingen van vrouwen en de complexe zoektocht naar hun eigen identiteit.

'Wat Mannen Willen', film van Filip Peeters uit 2015, met oa. Jonas Van Geel en Nathalie Meskens, om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:25
    Vive le vélo
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 08:00
    Zomerbeelden
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 12:15
    De avonturen van kleine pinguïn
    14:00
    Tik Tak
  • 12:05
    Chicago Med
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:25
    Bel-Air
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 12:00
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:05
    Meesterlijke Klassiekers
    13:50
    Uit de Schelp
  • 12:00
    Rizzoli & Isles
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:00
    Border Security: Canada's Front Line
  • 11:55
    The Block Australia
    19:45
    Komen eten
  • 11:40
    Poisoned Love: The Stacey Castor Story
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 12:14
    CEO van mijn leven
    14:59
    Herhalingslus
  • 12:10
    Tooldokter
    14:00
    De Muziekshow
  • 12:10
    Open Vuur
    14:45
    Bal National Zomereditie
  • 11:30
    Around the World in 80 Days
    14:00
    Midsomer Murders
  • 12:00
    Resident Alien
    20:00
    Blowing LA
  • 11:40
    Andere Tijden Sport
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 11:45
    Sitar in de Polder
    19:25
    Mammals
  • 12:15
    Waku Waku
    20:00
    Meer dan verwacht