Koen De Bouw negatief over Eén-serie 'Los Zand'

vrijdag 4 september 2009

Donderdagavond ging op Eén de langverwachte serie 'Los Zand' in première. Het betrof een prestigieus fictieproject met opnamen in Namibië en een topcast met ondermeer Matthias Schoenaerts, Andrea Croonenbergs en ook Koen De Bouw. Deze laatste liet zich in 'De Ochtend' op Radio 1 niet echt positief uit over de serie.

K


oen De Bouw werd door 'De Ochtend' gebeld om uitleg te geven over de opnames. Hij vertelde daar dat de productie het project onderschat had en dat de opnames niet echt een toonbeeld van goeie organisatie waren. De Bouw zei nog dat hij mensen 'liever stimuleerde om buiten te gaan zitten' in plaats van naar 'Los Zand te kijken.

Bij productiehuis Sputnik TV, dat 'Los Zand' afgeleverd heeft, is niet gelukkig met het interview van de acteur. Eric Van Breinendoncks zei hierover dat de organisatie helemaal geen boeltje was: 'We zijn mooi binnen het budget en de timing gebleven.'

In een reactie zegt Koen De Bouw dat hij het allemaal niet zo bedoeld was en dat hij gewoon geen liefhebber is van opnames in het buitenland en dat de tijd in Namibië uitzonderlijk hard was: 'Toen we aankwamen was het ijskoud, de dag daarop was het snikheet. Je hebt te kampen met de hitte en ook met bevoorrading, transport en ziekten moet rekening worden gehouden. Dat weegt allemaal, maar dit jonge productiehuis heeft dit knap gedaan.'

Als antwoord op de vraag waarom De Bouw de mensen dan niet heeft aangeraden om naar de reeks te kijken, geeft hij een eerder flauw excuus: 'Dat was wellicht mijn tweede natuur als presentator van het tuinprogramma 'Groene Vingers': als het mooi weer is, vind ik dat mensen de tuin in moeten. Uiteraard moet je ook tijd maken om een goeie reeks op televisie te bekijken.'

Bij Eén laat men weten dat het misverstand met Koen De Bouw uitgeklaard is. Het belangrijkste is, benadrukken ze daar, het resultaat: een mooie fictiereeks.

Bron: Het Nieuwsblad


DOSSIER: Het tv-najaar van 2009

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Zes mannen uit Gent zoeken naar liefde, geluk en zichzelf in een wereld vol onzekerheden. Ze worstelen met de vraag hoe ze man moeten zijn, terwijl ze navigeren door de verwachtingen van vrouwen en de complexe zoektocht naar hun eigen identiteit.

'Wat Mannen Willen', film van Filip Peeters uit 2015, met oa. Jonas Van Geel en Nathalie Meskens, om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:25
    Vive le vélo
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 08:00
    Zomerbeelden
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 11:40
    Casper en Emma
    14:00
    Tik Tak
  • 09:55
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:25
    Bel-Air
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 10:50
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:40
    De kunstenaar
    13:50
    Uit de Schelp
  • 11:30
    Geen uitzending
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 11:35
    Border Security: Canada's Front Line
  • 11:05
    Open Vuur
    19:45
    Komen eten
  • 11:40
    Poisoned Love: The Stacey Castor Story
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 11:40
    Trends Talk
    14:59
    Herhalingslus
  • 11:32
    Roger
    14:00
    De Muziekshow
  • 11:25
    Het Weekmenu
    14:00
    Open Vuur
  • 11:30
    Around the World in 80 Days
    14:00
    Midsomer Murders
  • 11:00
    Resident Alien
    20:00
    Blowing LA
  • 11:40
    Andere Tijden Sport
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 11:45
    Sitar in de Polder
    19:25
    Mammals
  • 10:50
    Dolfje Weerwolfje
    20:00
    Meer dan verwacht