Hoofdredactie VRT Nieuws bevestigt vertrouwen in 'De Afspraak'

woensdag 14 oktober 2015

Na de woelige personeelsvergadering van gisteren komt de hoofdredactie van VRT Nieuws vandaag opnieuw naar buiten met een persbericht. Hierin bevestigt ze het vertrouwen in de ploeg van het Canvas-programma 'De Afspraak'.

Nooit was 'De Afspraak' zo brandend actueel als de voorbije dagen. Na het persbericht rond het omstreden interview met de Syriëstrijder op maandag en de woelige personeelsvergadering op de nieuwsvloer van VRT Nieuws, komt de hoofdredactie vandaag met een nieuwe persverklaring. Hierin bevestigt de hoofdredactie het vertrouwen in de medewerkers van 'De Afspraak', de dagelijkse actuashow met Bart Schols.

'De voorbije dagen was heel wat te doen over het studiogesprek met Younes Delefortrie in 'De Afspraak' en het standpunt van de hoofdredactie van VRT Nieuws daarover', zegt Carl Voet, de hoofdredacteur van actuaprogramma's televisie VRT Nieuws.

'Naar aanleiding hiervan wil de hoofdredactie nogmaals benadrukken dat ze haar volste vertrouwen behoudt in "De Afspraak'. Ze gelooft in de redactie die het programma met veel gedrevenheid maakt en in Bart Schols als presentator en uithangbord van het dagelijkse actuaprogramma op Canvas.'

Dit nieuwe persbericht komt er omdat heel wat medewerkers en schermgezichten van de nieuwsredactie verontwaardigd waren over de aanpak van hun hoofdredactie. Met deze nieuwe reactie wil de VRT-hoofdredactie nu de gemoederen bedaren. Afwachten of dit ook lukt.

Peeters ontroert Schols
Ook op het scherm kwam er dinsdagavond openlijke steun voor presentator Bart Schols. Bij het afsluiten van zijn programma onderbrak studiogast Bart Peeters hem met enkele bemoedigende woorden van steun. Deze deden duidelijk deugd want een zichtbaar ontroerde Bart Schols had moeite met het afsluiten van zijn programma.



TVvisie Extra

Ontvang onze dagelijkse nieuwsbrief in je mailbox.

Klik hier om je in te schrijven

Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Boer zkt Vrouw' (VTM)

Na een uit de hand gelopen avond koos Raphaël voluit voor Jasha. Nu de rust in de manege is teruggekeerd, stelt de hoefsmid zijn favoriete voor aan zijn beste vrienden. Ook de mannen van Cathy worden vandaag op de rooster gelegd en dat door niet één, maar twee partijen. Een groep enthousiaste kids gaat op zoek naar een goed lief voor 'tante Cathy'. Ook Cathy's vriendinnen onderwerpen Dries, Kenny, Kristof en Björn aan een spervuur van pittige vragen.

'Boer zkt Vrouw', om 19.5 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Hollington Drive
    01:30
    Journaallus
  • 00:15
    Canvaslus
    07:30
    Ketnet Junior
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:45
    Bestemming X
    01:20
    Bestemming X: het Complot
  • 22:30
    Godzilla
    01:00
    999: What's Your Emergency?
  • 23:30
    Taxi 3
    01:00
    Mrs. America
  • 00:30
    Dave
    01:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Geen programmagegevens beschikbaar
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:20
    Big Brother
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    01:55
    Without a Trace
  • 00:45
    Blue Bloods
    03:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind Gekocht NL
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:15
    De Wereldkeuken
    01:00
    De Sterrenkaart - Nederland
  • 21:00
    Herhalingslus
    11:00
    Trends Talk
  • 00:00
    Je Kijkt Naar De Sterren
    06:00
    Nog Even Soezen
  • 00:38
    De ambachter
    01:08
    Het appartement
  • 05:00
    Mobiliteit - Studio Commissie
  • 23:50
    Vitesse - PSV
    01:35
    2023 BNP Paribas Open Tennis
  • 00:50
    DCI Banks
    01:35
    Inspector George Gently
  • 00:30
    Make You Laugh Out Loud
    01:15
    Outcast
  • 00:52
    Freeks Saturday Night Safari
    01:45
    Bed & Breakfast
  • 00:53
    Nieuwsuur
    05:56
    Suhoor Stories
  • 00:50
    Hollands Hoop
    01:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal