'Eén herbekijkt deelname aan Junior ESF'

maandag 29 september 2008

Officieel is er nog niets over gecommuniceerd, maar volgens indiscreties die Mark Coenegracht van Het Laatste Nieuws optekende in de coulissen van 'Junior Eurosong', zou Eén overwegen om het Junior Eurovisiesongfestival de rug toe te keren indien blijkt dat ook dit jaar de puntentelling een onderonsje tussen de Oost-Europese buurlanden wordt.

<


STRONG>Terugtrekking niet langer taboe
Het viel al op tijdens de introductiedag van deze lichting deelnemers aan 'Junior Eurosong': een Vlaamse terugtrekking uit het Junior Eurovisiesongfestival werd niet langer meer afgedaan als onmogelijk. 'We bekijken onze deelname van jaar tot jaar', luidde het cryptisch. Maar wie de geplogenheden aan de Reyerslaan een beetje kent, weet dat er tussen de regels van dergelijke vage officiële communicatie veel méér te lezen is.

Mark Coenegracht van Het Laatste Nieuws, niet meteen de grootste fan van 'Eurosong', laat staan van 'Junior Eurosong', trok afgelopen zaterdag tijdens de finale van de Vlaamse Juniorvoorronde zijn stoute schoenen aan en kon in de coulissen volgende indiscretie optekenen van een - uiteraard - anonieme bron: 'Indien alle Wit-Russen straks weer enkel punten aan hun buurlanden geven, gaan we één en ander herbekijken. Nederland bijvoorbeeld is vragende partij om een alternatief jongerenfestival te beginnen'.

Onterechte vernederingen spuugzat
Eerder werd inderdaad ook aan de website Eurosong.be al te kennen gegeven dat de Nederlanders zouden overwegen volgend jaar te stoppen met het Junior Eurovisiesongfestival. Een slip of the tongue van iemand die een klokje had horen luiden maar niet wist waar de klepel hing? Zou kunnen, maar het lijkt onwaarschijnlijk als je weet dat zulke 'accidents de parcours' zorgvuldig worden vermeden op ogenblikken dat de verzamelde pers aanwezig geeft.

Het wordt stilaan duidelijk dat men ook aan de Reyerslaan beseft dat de Vlamingen de opeenvolgende vernederingen op het Songfestival en nu ook op het Junior ESF ingevolge de buren- en diasporastemming spuugzat zijn. De wedstrijden, die nochtans altijd heel populair waren in Vlaanderen, verliezen hier hun geloofwaardigheid. Niet te verwonderen dus dat de kijkcijfers van het jongste Songfestival en die van 'Junior Eurosong' allerminst florissant te noemen zijn.

Voorbeeldfunctie voor Eén bij samenstelling jury
Veel zal afhangen van de jurering dit jaar. Voor het eerst wordt gestemd met 50% jury's en 50% televoting. Hamvraag blijft de manier waarop de jury's zullen worden samengesteld en - minstens even belangrijk - de ernst waarmee de concrete invulling zal gebeuren door de omroepen. Het gebrek aan transparantie waarmee de samenstelling van de back up-jury's voor het Songfestival in vele landen gebeurt, laat alvast het ergste vermoeden.

Eén krijgt in deze een uitgelezen kans, en gezien onze benarde situatie misschien zelfs de morele plicht, om bij de samenstelling van de jury voor het komende Junior ESF een voorbeeldfunctie ten goede te vervullen.
 
LEES OOK: Oliver wint 'Junior Eurosong' met 'Shut up'

Artikel: Raf Van Bedts - Eurosong.be  

DOSSIER: Junior Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Mega Maffe Monsterfreaks
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 06:35
    Dropje
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:25
    Verschoten & zoon
    13:35
    Familie
  • 03:10
    Geen uitzending
    10:00
    My Kitchen Rules
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 00:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    09:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:25
    NCIS: Los Angeles
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Two and a Half Men
  • 01:45
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    08:00
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:35
    Cold Case Files: The Rifkin Murders
  • 00:44
    Z-Mediation
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 06:30
    Hobbyklus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    08:30
    Lekker Messy
  • 06:00
    Joanna Lumley's Trans-Siberian Adventure
  • 01:30
    Below Deck Sailing Yacht
    13:55
    Hudson & Rex
  • 14:00
    NOS het vragenuurtje
    08:00
    NOS Journaal
  • 14:15
    Volle Zalen
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 01:25
    NOS Studio Sport
    08:00
    Beestenbrigade bingo