Anciaux boos op VRT, 11 juli-viering live op VTM

donderdag 14 juni 2007

VTM zal op 11 juli 'De Gulden Ontsporing' rechtstreeks op het scherm brengen. De voorbije jaren bracht de VRT de 11 juli-viering op de Brusselse Grote Markt in beeld, maar de openbare omroep bedankte dit jaar voor de eer. Vlaams minister Bert Anciaux is niet te spreken over de houding van de VRT.

Al i

n maart bleek dat de VRT geen interesse meer had in de grote show op de Brusselse Grote Markt. Vlaams minister van Cultuur en Brussel Bert Anciaux vindt deze beslissing onbegrijpelijk. 'Ik vond het niet kunnen dat de VRT, net op een moment dat de Vlaming onder druk staat, geen aandacht heeft voor de 11 juli-viering. Dit is de openbare omroep onwaardig!', aldus Anciaux.

De VRT laat Brussel dit jaar links liggen en kiest voor Antwerpen waar de omroep een special inblikt van de eigen liedjesshow 'Zo is er maar één'. Anciaux bracht het onderwerp de voorbije weken ter sprake in het Vlaams Parlement en ging ook praten met de VRT. Een koerswijziging zat er niet meer in omdat alle contracten met Antwerpen al vast lagen. Mediaminister Geert Bourgeois kon/wou niet tussenbeide komen.

In Brussel wordt ook dit jaar het jaarlijks muziekspektakel 'De Gulden Ontsporing' georganiseerd. Voor de Vlamingen in Brussel is zo'n symbolisch moment belangrijk en benadrukt het de Vlaamse aanwezigheid in de hoofdstad. Dit jaar staat Will Tura centraal.

De VRT wou uiteindelijk enkel een samenvatting in uitgesteld relais op het scherm brengen. Anciaux was van mening dat de show meer aandacht verdient en trok naar VTM die onmiddellijk interesse toonde.  'De Gulden Ontsporing' komt op 11 juli dus rechtstreeks op VTM en op de regionale zender TV Brussel. Minister Anciaux is de commerciële omroep dankbaar omdat die wel zijn verantwoordelijkheid opneemt. Om de uitzending mee te financieren betaalt Anciaux 25.000 euro. In aanloop van 11 juli brengt VTM ook speciale spots om de uitzending aan te kondigen.

Wat de toekomst zal brengen is nog niet helemaal duidelijk. Eerder verklaarde de VRT dat ze elk jaar op 11 juli vanuit een andere Vlaamse provinciehoofdstad willen uitzenden. In het najaar praat minister Anciaux opnieuw met de VRT.

Bij de VRT verwijst woordvoerster Waumans naar de beheersovereenkomst. Daar staat omschreven dat de omroep op 11 juli speciale aandacht moet hebben voor Brussel, maar dat wil volgens de VRT niet zeggen dat ze de 11 juli-viering moeten uitzenden. 'De VRT kan zijn programmering autonoom uitwerken. Zo'n programmabeslissing ligt bij ons, en Vlaanderen is groter dan Brussel..', aldus Waumans.

Bron: De Standaard
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Nieuwe beheersovereenkomst VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:10
    Dagelijkse kost
    12:30
    Blokken
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 12:20
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:45
    Project Runway
    12:40
    My Kitchen Rules
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:10
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:30
    Huizenjagers
  • 11:50
    FBI: International
    12:45
    NCIS
  • 12:00
    Highway Thru Hell
    12:55
    Blue Bloods
  • 12:10
    Chateau Meiland: En Route
    13:00
    Botched
  • 12:00
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
    13:30
    Killer at the Crime Scene
  • 09:25
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 12:15
    Mijn tuin
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 11:50
    Meat Timon
    12:25
    Foodies & The City
  • 12:00
    Ghosts
    13:10
    Hudson & Rex
  • 12:00
    Grey's Anatomy
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:15
    Kook mee met MAX
    12:45
    Andere Tijden Kort
  • 12:20
    Ella, Oscar & Hoo
    12:30
    Pip en Posy