Kijkcijfers: grote belangstelling voor openingswedstrijd Rode Duivels

Voetbal is, zeker wanneer het over de Rode Duivels gaat, gedeelde nationale passie. De Rode Duivels brengen ons allemaal samen. VRT wil informeren en verbinden, en dat is gisteren uitstekend gelukt bij de openingswedstrijd van ons nationaal team op het WK.
Gemiddeld 1.881.984 mensen bekeken de wedstrijd België-Canada, goed voor een marktaandeel van 70.8%. De kijkcijferpiek lag kort voor het einde van de wedstrijd om 21.53 uur: toen zaten er 2.016.000 Vlamingen nagelbijtend het laatste fluitsignaal af te wachten.
Die massale belangstelling in alle lagen van de bevolking toont andermaal de verbindende kracht van voetbal. Het is precies die beleving die VRT wil stimuleren met haar WK-aanbod, al blijft de omroep ook oog hebben voor de minder fraaie kanten van het WK en de organisatie ervan.
Ter vergelijking: de openingsmatch van de Rode Duivels op het EK 2021 (tegen Rusland) scoorde met gemiddeld 1.800.782 kijkers wat minder. De eerste wedstrijd van de Rode Duivels tegen Panama op het WK 2018 deed het wel nog beter met 2.077.871 kijkers.
Ook in het goed gevulde Sporza Wintercircus in Gent zat de sfeer er gisteren volop in. De voetbaltalkshow 'Villa Sporza' had gemiddeld 645.348 kijkers en 56.4% marktaandeel met een piekcijfer van 907.047 kijkers.
Absolute topcijfers voor online
Online waren de cijfers relatief gezien zo mogelijk nog beter. Sporza (de site en app samen) had gisteren een topdag met maar liefst 1.219.382 unieke bezoekers. Dat is de vierde beste dagscore ooit. Er waren ook 563.008 unieke streamers, een absoluut dagrecord op Sporza.
De Rode Duivels geven niet enkel een boost aan Sporza, ook VRT MAX deelt in het succes: met 422.316 unieke bezoekers en 319.302 streamers werd een nieuwe dagrecord voor VRT MAX gevestigd.
Sporza WK-pronostiek is groot succes
Niets zo gezellig en spannend als samen met vrienden vrijblijvend een pronostiekje te wagen over het verloop van het WK. Dat is precies wat de Sporza WK-pronostiek beoogt. Dat je het daarbij ook kan opnemen tegen echte kenners en voerbaltoppers is nog een extra uitdaging. De Sporza WK-pronostiek is dan ook een groot succes met op dit moment 114.300 deelnemers.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Bart Van Loo gidst je door Bourgondisch Brussel in nieuwe VRT PodWalk
- Content creator Jef zorgt voor primeur in 'So You Think You Can Dance': 'Ik wil géén Golden Ticket'
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- 'De Trein' neemt kijkers mee op een exclusieve rit achter de schermen van NMBS
- Kijkcijfers: 13, 14 en 15 maart 2026
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box'
Kijktip van de dag

Dieter en Sigrid zijn al vroeg op pad om de asperges voor het voorgerecht vers uit het veld te steken bij de aspergeboer. Intussen leren de andere medewerkers elkaar beter kennen in het vakantiehuis. In het restaurant is het vandaag de officiële opening en boer Olivier krijgt de eer om het lint door te knippen. Sigrid en Christine hebben het moeilijk met de tafelnummering.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.




































