'Mijn Keuken Mijn Restaurant' schiet uit de startblokken met deze 5 duo's

In 2008 viel Vlaanderen massaal voor 'Mijn Restaurant'. Zes jaar later was er 'Mijn Pop-uprestaurant!'. En vanaf 3 maart pakt VTM elke dinsdag en donderdag om 20.35 uur uit met een nieuwe culinaire wedstrijd: 'Mijn Keuken Mijn Restaurant'.
Wat als twee sterrenchefs bij jou thuis komen dineren? Daar draait het om in de lekkerste wedstrijd van Vlaanderen. Tien gepassioneerde hobbykokduo’s nodigen elkaar thuis uit voor een driegangenmenu naar keuze en worden beoordeeld door elkaar én door sterrenchefs Sergio Herman en Marcelo Ballardin. De tien duo’s worden opgedeeld in twee groepen waarbij de twee duo’s met het minst aantal punten de wedstrijd moeten verlaten.
De acht beste duo’s nemen het daarna tegen elkaar op in een spannende battle. Hun menu zal beoordeeld worden door beide chefs die in deze fase bijgestaan worden door een gastjury. Slechts vier duo's gaan door naar de volgende ronde.
Verspreid over Vlaanderen openen de vier overgebleven hobbykokduo’s nadien een tijdelijk restaurant op een niet-alledaagse locatie. Uiteindelijk wordt één hobbykokduo tot winnaar uitgeroepen en gaat naar huis met een geldprijs van €50.000.
'Ik geniet er echt van om zoveel enthousiasme en culinaire passie vanop de eerste rij mee te mogen maken. En ik kan jullie verzekeren: Marcelo en ik werden al aangenaam verrast', aldus Sergio. En Marcelo vult aan: 'Ik verwacht geen driesterrenmaaltijd, gewoon lekker eten zoals je bij vrienden krijgt voorgeschoteld. Maar ik verwacht wel dat de kandidaten de essentie van koken onder de knie hebben.'
'Mijn Keuken Mijn Restaurant' gaat van start op dinsdag 3 maart om 20.35 en zal wekelijks op dinsdag en donderdag uitgezonden worden. De grote finale vindt plaats op donderdag 28 mei 2020.
Dit zijn de eerste 5 duo’s die de spits afbijten:
Koppel Dries Devrome (35) en Charlotte Verheecke (33) uit Dudzele
Charlotte en Dries zijn sinds december 2017 samen en nauwelijks een half jaar na hun eerste ontmoeting, trouwden ze voor de wet in België en volgde er later een droomfeest in het Italiaanse Umbrië. Dries werkt op de IT-dienst van een farmaceutisch bedrijf en Charlotte baat een B&B uit. Ze delen een grote passie voor Italië, lekker eten en reizen waarbij ze er een gewoonte van maken om wijndomeinen te gaan bezoeken en heel wat wijn mee te nemen.
Bij zowel Charlotte als Dries zit koken er van kindsbeen in, maar ze hebben wel verschillende interesses. Dries is eerder gespecialiseerd in de Frans-Belgische keuken, Charlotte in de wereldkeuken en patisserie. Ze denken heel vaak na over het opstarten van een zaak en hun deelname aan 'Mijn Keuken Mijn Restaurant' vormt de ideale test.
Tweelingzussen Deborah Dekrem (30) en Jasmina Dekrem (30) uit Wondelgem
Twinning and winning! Jasmina en Deborah zijn elkaars spiegelbeeld. Jasmina is linkshandig, Deborah rechtshandig en ook hun moedervlekken zijn gespiegeld. Ze laten groenten steevast de hoofdrol spelen in hun buitenlands geïnspireerde gerechten en houden van duurzaamheid.
De tweelingzussen zijn beiden afgestudeerd in de richting communicatie. Deborah is aan de slag als PR-verantwoordelijke, Jasmina schrijft recepten uit voor een grote warenhuisketen. De liefde voor eten zit er al van kindsbeen in. De zussen komen uit een gezin met 2 (!) tweelingen: 2 meisjes en 2 jongens. Ze zijn extreem perfectionistisch en leggen de lat zeer hoog, vooral voor zichzelf. Ze zijn samen veel sterker dan apart en door hun innig samenwerken, tillen ze hun gerechten naar een hoger niveau.
Vader en dochter Pino Guarraci (59) en Claudia Guarraci (30) uit Genk
Pino is geboren en getogen in Limburg nadat zijn ouders vanuit Italië naar België emigreerden om te komen werken in de mijnen. Samen met zijn vrouw heeft hij 2 kinderen, onder wie zijn dochter Claudia die muzikale opvoeding geeft in het Junior Atlas College te Genk. Pino is project-werfleider voor een verwarmingsbedrijf.
De familie Guarraci is een ontzettend hechte familie en Pino en Claudia zijn twee handen op één buik. Vader en dochter hebben een Italiaans temperament maar doen altijd alles vanuit hun hart. Ze koken niet altijd Italiaans – dat kan gerust ook eens een Vlaams gerecht zijn – maar meestal opteren ze toch voor een goede pasta. Onder het mom ‘wat je zelf doet, doe je meestal beter’ gaan ze daarom nooit Italiaans eten op restaurant. Stiekem is het altijd al een droom geweest van Pino om een eigen zaak op te richten. Misschien kan dit programma de eerste stap in die richting worden.
Vriendinnen Anne-Sophie De Bock (34) en Mira Ghyllebert (31) uit Overmere en Oostende
Anne-Sophie en Mira leerden elkaar zo’n 9 jaar geleden kennen en zijn ondertussen vriendinnen voor het leven. Ze hebben allebei een drukke job, maar brengen graag hun ‘me-time’ momenten samen door. Anne-Sophie wou altijd zelfstandig zijn, is sinds haar 21ste eigenares van een tankstation in Overmere en werd mama op haar 25ste. Ze is al 14 jaar samen met haar vriend.
Mira woont in Oostende en werkt sinds anderhalf jaar als projectmanager. Beide dames volgen sinds dit schooljaar een opleiding aan Spermalie. Ze hebben een grote passie voor desserts en werken graag met verschillende stijlen en kruiden. Hun droom is om samen iets te doen in de horeca en ze hopen dat het programma daar de ideale springplank voor is.
Koppel Stijn Maddelein (38) en Glen De Scheerder (31) uit Gent
Stijn en Glen zijn 7 jaar samen en inmiddels getrouwd. Beiden zijn gepassioneerd door eten en koken en hebben een gedeelde liefde voor bier. Stijn werkt voor een bloemengroothandel, Glen voor een IT-bedrijf. Hij is gepassioneerd door desserts en het bakken van zijn eigen zuurdesembrood. Volgens familie en vrienden voor wie het koppel wekelijks kookt, ligt hun niveau zeer hoog.
Ze nemen deel aan het programma omdat ze er echt van houden om samen te koken en op termijn dromen ze ervan om een kleinschalig horecaproject voor maximum 15 klanten op te bouwen.
Deze groep van vijf duo's trapt 'Mijn Keuken Mijn Restaurant' af. De andere vijf duo's die in de tweede groep tegen mekaar strijden, worden later voorgesteld.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Geweld' thema van Zapp Doorbreekt 2026
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Alle hens aan dek wanneer verwarde man op de sporen belandt in 'De Trein'
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht.
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































