'Sparen Voor De Nacht' van MAKSIM & Guus Meeuwis is het Foute Anthem 2025 van Qmusic

Maandag is tijdens de Q-middagshow met Domien Verschuuren bekendgemaakt dat het Foute Anthem 2025 'Sparen Voor De Nacht' is, een samenwerking tussen de Vlaamse zanger MAKSIM en Guus Meeuwis. Beiden waren bij Domien in de studio te gast om te vertellen over het nummer dat ze eerder dit jaar samen maakten.
Qmusic was direct enthousiast en koos het nummer als het Foute Anthem van 2025.
Met de lancering van het anthem trapt Qmusic vandaag de Foute Maand af. Op 10 juni start de Stem 10-daagse voor de Foute 1500, waarin luisteraars op hun favoriete foute hits kunnen stemmen. Meeuwis bewees vorig jaar zijn status als publieksfavoriet met maar liefst 12 noteringen in de Foute 1500, de jaarlijkse hitlijst van Qmusic waarin luisteraars stemmen op hun foutste en meest geliefde nummers. Waarvan drie in de Top 100 van de lijst: ‘Brabant’ (11), ’t Dondert en Het Bliksemt’ (35) en ‘Het Is Een Nacht’ (66).
'Ik ben er rete trots op om zo vaak in de Foute 1500 te mogen staan. Foute liedjes zijn de nummers die in ons collectieve geheugen gebrand zijn. Ze maken een soort oergevoel los, omdat het de stukjes muziek zijn die op alle leuke momenten van je leven voorbij komen. Daar massaal op uit je plaat gaan is schaamteloos lekker', aldus Guus Meeuwis.
Vanaf vrijdag 20 juni is de Foute 1500 te horen op Qmusic. De Foute Maand wordt afgesloten met de Foute Party op vrijdag 27 én zaterdag 28 juni in de Brabanthallen in Den Bosch. De zaterdagavond is volledig uitverkocht. De allerlaatste tickets voor de vrijdagavond zijn verkrijgbaar via Qmusic.nl.
Guus Meeuwis en MAKSIM beschrijven Sparen Voor De Nacht als een ode aan de kracht van muziek en de magie van de nacht. “'uziek is op z’n mooist als het oprecht is, alsof je even in de ziel kijkt van degene die het maakt', zegt Guus. 'Dan verbindt het, troost het en brengt het blijdschap en vriendschap – dát is liefde voor muziek, en die hoor je terug in dit nummer.'
MAKSIM vult aan: 'De nacht gebruiken we vaak om te ontsnappen aan het dagelijkse leven. Juist dan, hoe donker het ook is, zie je dat er altijd lichtpuntjes zijn.'
Anthems door de jaren heen
Qmusic kroont ieder jaar één nummer tot Foute Anthem. In juni is het nummer de hele maand te horen op de zender en krijgt het een ereplek tijdens de Foute Party in de Brabanthallen. Eerdere anthems, zoals ‘Schultenbräu’ van Donnie & Chantal Janzen en ‘Engelengezang’ van Donnie & Snollebollekes, haalden zelfs de Nederlandse Top 40.
Line-up Foute Party 2025
Tijdens de Foute Party kun je genieten van een geweldige line-up vol artiesten met herkenbare en meezingbare hits. Met onder andere Snollebollekes, Katja en Babette, Robert van Hemert, Ammar en Sven Versteeg wordt het gegarandeerd een knalfeest. Voor Katja en Babette is het hun allereerste optreden sinds hun comeback aankondiging, wat de show extra speciaal maakt. Ook de happy hardcorelegendes 2 Brothers on the 4th Floor zorgen voor een energieke sfeer, terwijl Boyzlife, met Keith Duffy van Boyzone en Brian McFadden van Westlife, de grootste boybandklassiekers live ten gehore brengt. Nieuwkomer Samuel Welten, bekend van ‘Echte Liefde Is Te Koop’, maakt het feest compleet. En natuurlijk zijn ook de Qmusic-dj’s weer van de partij om de show helemaal af te maken!