AVROTROS viert liefde en verbinding tijdens de 28e Canal Parade in Amsterdam

Tijdens de botenparade van Pride Amsterdam is AVROTROS weer volop aanwezig. Op tv, radio, als onderdeel van de Canal Parade én online omarmt de omroep de Pride.
Zo krijgen niet alleen mensen op de kade, maar ook mensen thuis de belangrijke boodschap mee waar Pride Amsterdam voor staat. Voor Pride 2025 staat het thema LOVE centraal, niet alleen als symbool van romantiek, maar ook als fundament voor verbinding, begrip en solidariteit. Zichtbaarheid is hierbij van groot belang. Traditiegetrouw vaart AVROTROS ook mee met een eigen boot onder het motto ‘Connected by music, inspired by love’, waarbij queer artiesten en hun songteksten centraal staan. Vanaf 12.00 uur wordt er op NPO 2 live verslag gedaan van de botenparade, ‘s avonds is er op NPO 3 een compilatie-uitzending.
Live-registratie Canal Parade
Splinter Chabot doet vanachter zijn regenboogdesk verslag van de wereldberoemde Canal Parade en wordt hierin bijgestaan door zowel bekende als onbekende gasten met een bijzonder Pride-verhaal. Onder meer burgemeester Femke Halsema werkt mee aan de uitzending, Stijn de Vries, Francis van Broekhuizen en Glen en Jaïr Faria schuiven bij Splinter aan. Vanuit het EenVandaag-opiniepanel presenteert Rozemarijn Lubbe de uitkomsten van het jaarlijkse EenVandaag-onderzoek. De commentaren worden verzorgd door Whitney Janssen en dragqueen Reggy B.
Connected by music, inspired by love
Muziek is een taal die iedereen spreekt. Het raakt, verbindt en biedt ruimte aan de liefde in al haar vormen. Deze Pride viert AVROTROS de kracht van muziek door op de meevarende boot queer artiesten en hun songteksten te eren. Van tedere liefdesliedjes tot rebelse anthems: queer artiesten hebben de toon gezet voor verandering, zichtbaarheid en trots. Geheel in lijn met het Pride-thema LOVE, viert AVROTROS onder het motto 'Connected by music, inspired by love' de rijke queer muziekcultuur aan de hand van iconische quotes uit queer (liefdes)liedjes. Tegelijk laat de omroep met deze boot zien hoe muziek troost biedt, grenzen doorbreekt en de liefde viert, ongeacht wie je bent of van wie je houdt.
Vier De Liefde met NPO Radio 2
Onder de titel 'Vier De Liefde' zendt AVROTROS live vanaf Pride Amsterdam uit op NPO Radio 2. AVROTROS DJ's Carolien Borgers en Tim Op het Broek zijn tussen 12.00 en 16.00 uur te horen vanuit een studio die uitkijkt op de vaarroute van de Canal Parade. Ze doen verslag van wat er in Amsterdam gebeurt, vertellen de verhalen rondom Pride en bieden ruimte voor luisteraars om te reageren. Verslaggever Chantal Koolhoven proeft de sfeer op de meevarende boot van AVROTROS. Ook maken niemand minder dan Jeangu Macrooy en Shary-An hun opwachting in de studio om op te treden.
'Pride 2025 - Canal Parade', zaterdag 2 augustus om 12.00 uur bij AVROTROS op NPO 2 en vanaf 22.15 uur op NPO 3.
'Vier De Liefde', zaterdag 2 augustus van 12.00 tot 16.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Happy Hour' krijgt opvallende versterking van Alex Agnew en Annelien Coorevits
- 'Knokke Tof' toont leven achter de luxedeuren van Knokke
- Van sekswerk tot eetstoornissen: Kristel Verbeke brengt moedige verhalen van vrouwen in nieuw VRT 1-reeks
- Kevin Janssens doet mee aan nieuw seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld'
- Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens in het nieuwe seizoen van 'Axel Terug Naar Amerika'
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit staat in september op de planning bij National Geographic
- Proximus presenteert: 'Best of Pukkelpop 2026'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































