Oorlogstoerisme in Afghanistan en Somalië in 'Danger Zone'

zondag 14 april 2024

Waarom zou je als toerist naar een oorlogsgebied afreizen? In 'Danger Zone' reist regisseur Vita Maria Drygas mee naar Kabul en Mogadishu en werpt een blik op het relatief onbekende fenomeen oorlogstoerisme.

De Amerikaanse Rick Sweeney kon niet in militaire dienst en besloot als alternatief War Zone Tours op te richten en zijn eigen tours naar landen als Somalië en Afghanistan te organiseren.


In 'Danger Zone' reist Regisseur Vita Maria Drygas met Eleonora mee naar Kabul, die een geweer afschiet en haar Birkenstocks inruilt voor legerlaarzen om de perfecte oorlogs-selfie te maken. Ook volgt ze Andrew en AJ tijdens hun bezoek aan Mogadishu. We zien hoe het tweetal rockmuziek afspeelt in hun gepantserde voertuig, terwijl ze langs talloze kapotgeschoten huizen rijden.

Eleonora, AJ en Andrew zijn de mensen die graag duizenden dollars uitgeven aan uitstapjes naar de gevaarlijkste conflictgebieden ter wereld. Hen wordt actie aan de frontlinie beloofd, met echte munitie, veldslagen en gevaar. Ze hopen een rauwe wereld te vinden, maar zijn zich maar nauwelijks bewust van de levensbedreigende situaties waar zij zich vrijwillig in begeven.

'Danger Zone' laat zien hoe oorlog een luxeproduct is geworden dat gekocht en verkocht kan worden. En hoe deze vorm van toerisme zorgt voor een botsing tussen twee heel verschillende werelden: de naar spanning zoekende toeristen en de mensen die gevangen zitten in het conflict.

'Danger Zone', maandag 15 april om 23.00 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Miami. Politie-inspecteurs Sonny Crockett en Ricardo Tubbs onderzoeken een drievoudige moord. Ze achten een Colombiaanse drugsbende verantwoordelijk en gaan undercover om de daders te ontmaskeren. Met een nieuwe criminele identiteit trachten ze het vertrouwen van enkele drugssmokkelaars te winnen. Deze zaak drijft Tubbs en Crockett echter tot het uiterste. Ze gaan er zo hard in op dat hun privé- en werklevens gevaarlijk door elkaar beginnen te lopen.

'Miami Vice', film uit 2006 met oa. Colin Farrell (Sonny Crockett) en Jamie Foxx (Ricardo Tubbs), om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza op zondag
    02:00
    Journaallus
  • 14:30
    Sporza: EK Baanwielrennen 2025
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:30
    Katy
    05:50
    Geen uitzending
  • 15:50
    Kan ik het ook?
    01:00
    Geen uitzending
  • 15:55
    100 jaar jong
    01:15
    Geen uitzending
  • 16:15
    Ghosts
    01:15
    Geen uitzending
  • 16:20
    Top 20 Funniest
    01:55
    Geen uitzending
  • 16:05
    House
    00:30
    Schuldig of Onschuldig?
  • 16:30
    SOS Piet
    00:25
    Walker, Texas Ranger
  • 15:55
    James & Co
    01:15
    Sports Late Night
  • 15:50
    CSI: Miami
    01:00
    Geen uitzending
  • 16:20
    Two and a Half Men
    01:55
    Alien 3
  • 16:10
    Bake Off Vlaanderen
    01:30
    Love Island
  • 16:30
    Fear Thy Neighbor
    01:20
    Harrow
  • 12:55
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:21
    Red de meubelen
    00:00
    Oh What A Night
  • 16:00
    Vlaamse Klassiekers
    01:50
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
  • 16:05
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
    01:35
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 15:40
    First Dates Australia
    01:35
    In the Dark
  • 16:20
    NOS Studio Sport Live
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 16:25
    Iedereen Verlicht
    01:30
    Buitenhof
  • 15:35
    Bessenheuvel
    00:55
    NOS Studio Sport Eredivisie