Kwetsbare gesprekken over mannelijke vooroordelen in 'EOdoc Lucky Boy'

zaterdag 20 april 2024

De kans dat (jonge) mannen aan anderen vertellen dat ze een ongewenste, seksuele ervaring hebben gehad met een vrouw is klein. Er is schaamte en angst voor onbegrip. Met de EOdoc 'Lucky Boy' wordt dit onderwerp toch bespreekbaar gemaakt.

Meerdere 'Lucky Boys' vertellen voor het eerst voor de camera hun verhaal over hun eigen ongewenste ervaring.


'Je moet juist dankbaar zijn.' Of: 'Jij bent een man: dan vind je het toch fijn om met een vrouw naar bed te gaan.' Vooroordelen waar ‘Lucky Boys’ tegenaanlopen. Filmmaker Roshan Nejal had zelf tegen zijn wil seks met een vrouw. Deze ervaring liet hem niet los. Maar toen hij het bespreekbaar wilde maken, liep hij tegen een muur van onbegrip. Dit leidde tot het idee voor de documentaire 'Lucky Boy', waarin hij op zoek gaat naar mannen met dezelfde ervaring. Het resultaat: een gevoelige documentaire met eerlijke, kwetsbare gesprekken.

Echte gesprekken
EOdocs-hoofdredacteur Margit Balogh: 'Roshan staat met zijn film voor een flinke uitdaging, zeker in het huidige tijdsgewricht, waarin eindelijk serieus wordt geluisterd naar meisjes en vrouwen die durven op te komen voor hun zelfbeschikking en recht op veiligheid. Maar het beeld van de sterke, dominante man die altijd zin heeft in seks, blijkt minstens zo hardnekkig. Wat EOdocs betreft, is het goed om onderbelichte thema’s met elkaar te bespreken. Juist op een open en eerlijke manier, zonder vooroordelen.'

Talent Prijs
Het filmplan voor 'Lucky Boy' werd eerder bekroond met de Karen de Bok Talent Prijs (NPO-fonds). De jury zei toen het volgende: 'Roshan Nejal ontwikkelt een moedig filmplan over mannen die slachtoffer zijn van ongewilde seks. Tot nu toe spraken zij er niet over, omdat ze zich ervoor schamen. Het is een taboe, zeker in de mannenwereld met zijn toxic masculinity.'

'EOdoc Lucky Boy', zondag 21 april rond 22.05 uur bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.

'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 04:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:05
    Geen uitzending
    05:55
    Kabouter Plop
  • 02:25
    Geen uitzending
    11:10
    MasterChef Australië
  • 05:25
    Geen uitzending
    00:55
    Anoniem
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Joe
    05:40
    The Perfect Christmas Date
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:05
    Grey's Anatomy
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:50
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:05
    Love Island UK
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:37
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:23
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 05:15
    Becoming Meewis
    02:00
    De Dagschotel
  • 05:05
    Return to Paradise
    02:10
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 05:35
    Wokking lekker
    02:10
    NCIS
  • 02:55
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:52
    Tekst-TV
    02:00
    Welkom Terug