Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2

vrijdag 27 februari 2026
Foto: BNNVARA - © Linda Stulic 2020

Vanaf aanstaande zondag mogen 37 hulporganisaties van Israël niet meer in Gaza werken. Dat heeft grote gevolgen voor de Gazanen. Save the Children blijft strijden om hun werk voort te zetten. Tussen al dat wereldnieuws door is er ook ruimte voor verwondering.

Van de alpenwatersalamander tot de hoofdluis: Lies Visschedijk duikt in de wereld van flora en fauna in haar Natuurboekje.


Die blik op de wereld trekken we daarna weer wat verder open. Wie wordt Europa’s nieuwe overheerser? Volgens generaal b.d. Mart de Kruif en Michal van der Toorn van BNR Nieuwsradio hebben China, Rusland en Amerika de beste papieren in handen. En van geopolitieke machtsverhoudingen gaan we naar hoogtemeters van een heel andere orde. Wat begon als hobby in het vlakke Nederland groeide uit tot een wereldwijde database met meer dan 83.000 beklimmingen. Martijn van Erp en Henrico Kisteman brachten hun fascinatie voor bergen in kaart. Daarna is het tijd voor muziek en herinneringen. De Bandjesbus reist door Nederland en Vlaanderen op zoek naar oude, verstofte cassettebandjes. Heb je nog tapes liggen? Neem ze mee naar de bus en laat ze digitaliseren bij Lubert Priems en Joke Emmers. We sluiten af met een gesprek over de invloed van online platforms. Hoe zorgen socialmediabedrijven ervoor dat buitenlandse regimes zich niet mengen in onze verkiezingen? Laurens Dassen van Volt Nederland ondervraagt hen, samen met Lotje Beek van Bits of Freedom. Er is ook livemuziek, op het podium staat Nonchelange.

'Spijkers met Koppen', tussen 12.00 en 14.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Italië, 1948. De tienjarige Rocco groeit op in een bergdorp in Calabrië, tot zijn vader Salvatore, die in de steenkoolmijnen in België werkt, op een dag beslist om zijn gezin te laten overkomen naar Waterschei. Zo komt de jonge Rocco in Limburg terecht, in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Rocco wil zijn zoals de andere jongeren en iets betekenen in het leven. Als rebellerende jongeman zoekt hij tegen de wil en overtuiging van zijn vader een uitweg in de muziek én in de liefde.

'Marina', film uit 2013 met oa. Matteo Simoni en Evelien Bosmans, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    16:20
    Hotel Romantiek
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:40
    The Office
  • 16:00
    Molang
    16:05
    De Smurfen
  • 15:05
    Gooische Vrouwen
    16:05
    Cheers
  • 15:45
    GPs: Behind Closed Doors
    16:40
    Ik Vertrek
  • 15:50
    That's My Boy
  • 15:40
    Cheers
    16:10
    Xena: Warrior Princess
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 15:15
    De Tafel van Gert
    16:25
    De Moeite Waard?!
  • 15:20
    Brilliant Minds
    16:10
    This Is Us
  • 15:35
    NCIS: Los Angeles
    16:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:40
    The Block Australia
    17:00
    Love Island UK
  • 15:20
    Mark of a Serial Killer
    16:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:48
    Tooldokter
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:20
    De Eregast
    16:10
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 15:40
    The Doctor Blake Mysteries
    16:50
    Call the Midwife
  • 16:00
    Prison Break
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:35
    TV Monument
    16:35
    Ik mis je
  • 16:00
    NOS Journaal
    16:10
    Bak mee met MAX
  • 15:35
    Wiplala
    17:05
    Peperbollen